Největší mladý talent dnešní doby podle Neymara? Obléká žlutočerný dres a jeho idolem je Ronaldinho

Největší mladý talent dnešní doby podle Neymara? Obléká žlutočerný dres a jeho idolem je Ronaldinho

Po celém světě pobíhá opravdu mnoho fotbalových talentů, ovšem jen někteří mají potenciál k tomu, aby se stali těmi absolutně nejlepšími.

Éra slavného Lionela Messiho se pomalinku chýlí ke konci a jen málokdo by mohl vykročit po jeho šlépějích. Křídelník Neymar se však domnívá, že jednoho takového výjimečného hráče našel v barvách Dortmundu.

„Za celou svou kariéru jsem měl možnost poznat spoustu talentovaných hráčů, ovšem jedinci jako Jadon Sancho se rodí pouze jednou za deset, možná dvacet let. Věřím tomu, že dokáže vyhrát alespoň dva Zlaté míče, pokud mu bude sloužit zdraví,“ uvedl kapitán brazilské reprezentace na adresu dvacetiletého Angličana, jenž v době dospívání nejvíce obdivoval Ronaldinha. Později však přiznal, že mezi aktivními fotbalisty má rád také právě Neymara.

Borussia Dortmund si je moc dobře vědoma toho, jaký poklad se v jejích řadách skrývá, a určitě by si jej ráda udržela, jenže nájezdu všech možných pokušitelů nebude moct odolávat věčně. A proto na mladého křídelníka nalepila cenovku 120 milionů eur.

Původně se velmi nahlas mluvilo o tom, že Sanchovou příští zastávkou bude Manchester United, a že se tento přestup stále může uskutečnit, nicméně ďáblové momentálně po koronavirové krizi nemají dostatek finančních prostředků, aby si hráče mohli pořídit. Moc dobře však vědí, že když ho letos nezískají, za rok jeho cena ještě vzroste, a navíc těch zájemců bude mnohem více.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.