Van Buren se ocitl na jihu: Budějovice jsem si vybral, protože se herní styly Dynama a Slavie poměrně podobají

Van Buren se ocitl na jihu: Budějovice jsem si vybral, protože se herní styly Dynama a Slavie poměrně podobají

Ze sešívaného tábora byl uvolněn ofenzivní článek Mick van Buren, jenž má před sebou půlroční hostování bez opce na jihočeském Střeleckém ostrově, kde je doma Dynamo České Budějovice.

Hlavním důvodem je pravidelné herní vytížení, jehož by se na Sinobo Stadium na podzim pravděpodobně nedočkal. "Odejít na hostování je podle mě dobré rozhodnutí. Posledních osm měsíců bylo i kvůli pandemii opravdu šílených. Nemohl jsem hrát pravidelně, což je nyní primárním cílem. Chci hrát pravidelně a získat nějaké sebevědomí. Doufejme, že až se vrátím, tak mi to umožní být v lepší pozici v týmu. Jsem si jistý, že stále mám Slavii co dát, jsem o tom přesvědčený, ale teď bych zde hledal herní vytížení obtížně, což mi hostování umožní. Zůstávám v české lize, trenéři mě budou mít na očích a budou vědět, co dělám. Jak pro klub, tak i pro mě je hostování nyní nejlepší volbou. České Budějovice jsem si vybral, protože se herní styly obou týmů poměrně podobají. Slyšel jsem jenom pozitivní ohlasy o trenéru Horejšovi. Projevil velký zájem, abych u nich působil, což mě v hostování na jihu Čech povzbudilo," uvedl na webu slavia.cz ofenzivní univerzál z Nizozemska, který může zaskočit i na křídle, ale nejraději nastupuje v útoku.

Důvody půjčky objasnil také člen představenstva Jiří Bílek, jenž byl u dotažení přesunu. "Mick má za sebou nešťastnou část roku 2020. Poté, co odešel na hostování do Nizozemska, neodehrál kvůli brzkému ukončení Eredivisie na jaře téměř žádné utkání. V létě se vrátil do Slavie, ale sužovaly ho drobné zdravotní potíže, a tak neměl příliš možnost zabojovat o místo v sestavě. Přirozeně potřebuje co nejvíce hrát. České Budějovice o něj měly dlouhodobý zájem. Věříme, že zde nabere potřebnou herní praxi a po návratu zabojuje o místo v kádru," doplnil slávistický funkcionář.¨

Hlavní trenér Dynama David Horejš je z nejčerstvější akvizice s minulostí v Excelsioru, Esbjergu či Den Haagu nadšen. "Ještě na soustředění v Rakousku jsme si určili priority, jak tým posílit a Mick byl jeden z hráčů, o kterého jsme moc stáli. Jsem moc rád, že vedení klubu udělalo vše pro to, aby tady takový hráč byl. Je to jen ukázka toho, že se i takoví hráči k nám teď nebojí chodit. Všichni věříme tomu, že naváže na výkony, které podával ve Slavii Praha a že nám výrazně pomůže," okomentoval jeho příchod šéf Budějovic.

Van Buren může v novém dresu debutovat 12. září v domácím klání proti Slovanu Liberec.