V lize je moc nesleduji, mám tam raději jiné týmy, říká o pohárových protivnících z Jablonce Jedlička

V lize je moc nesleduji, mám tam raději jiné týmy, říká o pohárových protivnících z Jablonce Jedlička

Soupeřem Jablonce ve druhém předkole Evropské ligy je DAC Dunajská Streda, která po pěti kolech vládne slovenské nejvyšší soutěži s pěti výhrami a velmi pěkným skóre 18:3.

Na aktuální vítězné šňůře, jež i s prvním předkolem obsahuje šest triumfů v řadě, má podíl také mládežnický reprezentant Česka Martin Jedlička, jenž je klubovou jedničkou. "Zatím vedení žádné konkrétní ambice nevyhlásilo ani do ligy, ani do pohárů. Jdeme zápas od zápasu. Klub na tuhle sezonu posílil, je to vidět na výsledcích v lize, i v přípravě to bylo dobré. Za ty necelé tři roky, co jsem v Dunajské, máme momentálně asi nejkvalitnější tým," liboval si mladý brankář, jehož v klubu vede bývalý kouč maďarského národního mužstva, Mouscronu či Cercle Bruggy Bernd Storck.

V pohárech ho čeká premiéra proti celku z jeho rodné země a moc se na konfrontaci těší. "Je to něco nového, co mě potkalo poprvé v kariéře. Ale přehnaně velkou váhu tomu zase nedávám, protože k Jablonci nemám žádný vztah, nevyrůstal jsem tam a ani je moc nesleduji v lize. Mám tam raději jiné týmy," ozřejmil dvaadvacetiletý strážce svatyně s minulostí v Příbrami či Mladé Boleslavi.

I přesto ale bere střet s účastníkem Fortuna:ligy velice vážně a patřičně bude motivovat i šatnu v DAC 1904. "Motivace je to určitě velká. Když postoupíme, tak něco přinesu v Dunajské klukům do kabiny. Určitě to bude těžší, protože Jablonec hraje už několikátou sezonu po sobě o špičku české ligy. Je to otevřené na obě strany. Myslím, že kvalitu máme velkou na to, abychom přešli přes tohle kolo. Ale nechci nějak vyhlašovat, že postoupíme, aby se mi to pak neobouchalo o hlavu. Karty jsou otevřené na obě strany. Myslím, že postoupí ten, kdo bude mít větší štěstí," pokračoval gólman, jehož chlebodárce vyřadil v prvním pohárovém předkole islandský Hafnarfjördur a on k tomu pomohl čistým kontem.

S Dunajskou Stredou to lehké nebude, aspoň nemusíme cestovat bůhví jak daleko, shodují se Jablonečtí