Sparťan Čelůstka o bratrovi z Pardubic: Doufám, že půjde dál nahoru a třeba se někdy dostane i do lepšího mužstva

Sparťan Čelůstka o bratrovi z Pardubic: Doufám, že půjde dál nahoru a třeba se někdy dostane i do lepšího mužstva

Pro letní akvizici letenského "S" Ondřeje Čelůstku budou v rámci podzimní části Fortuna:ligy nejzajímavější tři střety. 

Jednak proti Zlínu a Slavii, což jsou adresy, na nichž v minulosti působil a jednak proti Pardubicím, jejichž trikot obléká jeho mladší bratr Tomáš.

Prožíval pardubickou cestu mezi elitu alespoň na dálku? "Když jsem mohl, sledoval jsem zápasy Pardubic přes internet. Myslím, že pro bráchu je postup do ligy velká satisfakce, zadostiučinění. Je tam určitě zaslouženě. Doufám, že toto není jeho poslední jeho úspěch. Že půjde dál nahoru, a třeba se dostane někdy i do lepšího mužstva," pronesl na gol.cz velezkušený obránce s osmnácti mezinárodními starty.

K sourozeneckému souboji dojde ve 12. kole. "Hrozně moc se na zápas proti bráchovi těším. Pro oba to bude fotbalový svátek. Jsem za něj moc rád. Nemohl se dlouho do první ligy prokousat. Všem ale ukázal, že na ni má. Když byl zdravý, odehrál v uplynulé postupové sezoně všechna utkání. Byl jedním z klíčových hráčů, kteří Pardubice dotáhli do ligy. Věřím, že brácha bude v této cestě pokračovat, potvrzovat nadstandardní výkony i na nejvyšší úrovni," uvedl v interview pro magazín Gôl bývalý stoper Palerma, Trabzonsporu, Antalyasporu, Norimberku či Sunderlandu.

Pokud oba nastoupí, v Praze si ale po celých devadesát minut nic nedarují. "Ve vzájemném zápase bude chtít vyhrát, to je jasné. Na konfrontaci se moc těšíme. Když jsem podepsal ve Spartě smlouvu, hned jsme si volali a říkali, že ten zápas bude pro nás hodně zajímavý," citoval web gol.cz slova jednatřicetiletého českého reprezentanta, mezi jehož nejsilnější stránky patří hra ve vzduchu.

Do Opavy se musí jezdit se strachem a odjíždět bez bodů, burcuje slezské prostředí Žídek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.