Mandjecka láká Magath, Costa je váben do Indie, nejvážnějším zájemcem o Frýdka je Trabzonspor

Mandjecka láká Magath, Costa je váben do Indie, nejvážnějším zájemcem o Frýdka je Trabzonspor

Osmadvacetiletý univerzál Martin Frýdek si dosud ve své profesionální kariéře zahrál za tři kluby. Kromě Sparty také za Senicu a Slovan Liberec.

Po svém letním konci na Letné, kde mu vypršela smlouva, by se mohl dočkat druhé zahraniční mise již brzy. Turecký zájem o jeho osobu totiž stále trvá a nejvážnějším uchazečem je Trabzonspor.

Celek z Medical Parku má nového anglického trenéra Eddieho Newtona, který v minulosti asistoval ve West Bromwich Albionu nebo Chelsea a syna vicemistra Evropy z roku 1996 by bral.

Šestinásobný vítěz Süper Lig, jehož trikot donedávna oblékal také reprezentační bek Filip Novák, začíná novou sezonu 13. září atraktivním domácím duelem s Besiktasem Istanbul.

Bez angažmá stále jsou i někdejší afričtí kolegové Frýdka z Letné Georges Mandjeck a Costa Nhamoinesu. I jim už se však rýsují noví chlebodárci...

První zmíněný Kamerunec by mohl posílit nováčka druhé bundesligy Würzburg Kickers, na jehož trenérské lavičce sedí velezkušený Felix Magath.

Druhý jmenovaný defenzivní univerzál s minulostí v polské Ekstraklase by se mohl vydat za exotikou a po řadě let zamávat Starému kontinentu.

Jeho příchod by totiž uvítal indický tým Kerala Blasters, což je sedmý tým tamní Super League, jehož trénuje španělský odborník Kibu Vicuňa. Před šesti lety založený klub je doma na Jawaharlal Nehru International Stadium pro 75 tisíc diváků.

Sparťan Čelůstka o bratrovi z Pardubic: Doufám, že půjde dál nahoru a třeba se někdy dostane i do lepšího mužstva