Kozel tvrdí, že v kabině Baníku problém není. Pro Smolu už místo nemá, s Fleišmanem počítá

Kozel tvrdí, že v kabině Baníku problém není. Pro Smolu už místo nemá, s Fleišmanem počítá

Ambiciózní Baník, jenž vyzve uprostřed pracovního týdne v přátelském klání třetiligovou Hanáckou Slavii Kroměříž, začal nový ligový ročník notně nepřesvědčivě. Přemožitele sice celek z Bazalů nenašel, nicméně od Ostravy se čekalo více, než dva remízové výsledky s Karvinou a Dynamem.

"Je to nepodařený start. Dva body jsou málo. Rodí se nám to těžce, ale my musíme dál pracovat tak, abychom se zlepšovali. Kdo na nás kouká, určitě vidí věci, které v naší hře předtím nebyly. Nešlo o podcenění," upozornil na serveru idnes.cz hlavni kouč Luboš Kozel.

Bývalý trenér Dukly taktéž odmítl, že by měla být pod nevýrazné výsledky podepsána špatná atmosféra v kabině. "Tomu se musím smát. Četl jsem nějaký článek, kde někdo hodnotí naši kabinu, ale ta je soudržná. Mrzí nás, že jsme ty dva zápasy nevyhráli, a jsme naštvaní sami na sebe. Určitě v tom není žádný problém ve vztazích," bránil se šéf Potočného, Filla, Drozda a spol., jehož stanovisko publikoval web idnes.cz.

Kozel v právě probíhající repre pauze ani netlačí na nového sportovního ředitele Aloise Grussmana, aby mu přivedl další posily. "Pracujeme souběžně, bavíme se o různých věcech, pozitivní je, že hráči, kteří nastoupili poprvé, ukázali, že mohou pomoci. Ondřej Chvěja i Daniel Tetour ukázali, že mají týmu co dát. Pokud chcete být úspěšní, potřebujete mít nahoře silné hráče, ale je otázka, jak dostupní jsou," doplnil na idnes.cz devětačtyřicetiletý rodák z Vlašimi.

Tomu se zatím do nominace nevešli jak velezkušený pětatřicetiletý obránce Jiří Fleišman, tak o čtyři roky mladší forvard Tomáš Smola. Na Bazalech už se však s největší pravděpodobností počítá pouze s jedním z nich. "Tomáš Smola ví, jaká je jeho situace. Máme čtyři hrotové útočníky a dvacetiletý Nigerijec Tijani ukázal, že se s ním dá pracovat. Jirka Fleišman si šanci zaslouží. V kádru je, počítám s ním. Má výborný přístup k tréninku. Určitě i na něj dojde. Jen všichni nemohou být na lavičce," zakončil na idnes.cz Kozel, jenž ostravskému fotbalu vládne devátý měsíc.

Konec prázdným ochozům: Kluby mohou nově naplnit více než polovinu kapacity svých stadionů...