Explzeňský Hrošovský na slavný Ibrox Stadium? Gerrard udělil jeho lanaření zelenou

Explzeňský Hrošovský na slavný Ibrox Stadium? Gerrard udělil jeho lanaření zelenou

Patrik Hrošovský (28 let) si zatím v nové sezoně belgické First Division A ani neškrtl a v posledních dnech je mediálně spojován s odchodem z Koninklijke Racing Club Genk.

Byť byl v tomto týdnu spojován i se Slavií, explzeňský borec se netají tím, že by rád ve své profesionální kariéře pokračoval mimo Slovensku i Česko...

Zajímat by mohl údajný vážný zájem skotského giganta Glasgow Rangers, jemuž již více než dva roky velí čtyřicetiletá legenda liverpoolských Reds Steven Gerrard.

"Rangers mají o Patrika velký zájem," citoval iSport.cz zdroj z blízkého okolí slovenského reprezentanta.

Svízel může být v tom, čtyřiapadesátinásobný šampion Skotska z Ibrox Stadium pro více než 51 tisíc diváků, jenž má stále na soupisce i známého sedmatřicetiletého kanonýra Jermaine Defoea, by uvítal roční hostování s opcí na trvalý přestup.

Přední tým belgické nejvyšší soutěže má naopak preferovat okamžitý prodej, s tím, že by si za Hrošovského představoval čtyři miliony eur.

To, zda se jednání někam posunou a dojde ke kompromisu, se teprve uvidí. Jisté je, že pokud by se Hrošovský skutečně odebral na ostrovy do tamní Premiership, v záložní řadě by se potkal například s Ianisem Hagim, což je syn rumunské legendy Gheorghe Hagiho.

Skotská Premiership má za sebou úvodních šest kol a Jezdci zatím vládnou tabulce s pěti výhrami a jednou remízou tři body před druhým Hibernianem. V předkole Evropské ligy narazí uprostřed září na gibraltarský Lincoln Red Imps a jsou jasným favoritem na postup.

Matějů nechce hrát Serii B a rád by změnil působiště: Věřím, že by se to mohlo povést