Baník si přijel spravit náladu do Kroměříže, 724 diváků přihlíželo hattricku Tetoura

Baník si přijel spravit náladu do Kroměříže, 724 diváků přihlíželo hattricku Tetoura
OBSAHUJE VIDEO

Zatímco první dva ligové duely nové sezony Baník remizoval, s čímž realizační tým rozhodně nebyl spokojen, ve středeční přípravě proti třetiligové Hanácké Slavii Kroměříž si připsal snadnou třígólovou výhru.

Ve Zlínském kraji v "Hanáckých Athénách" se o to postarala letní akvizice Ostravy Daniel Tetour, jenž zaznamenal hattrick v rozmezí páté a dvacáté minuty prvního dějství.

Favorit nasadil dvě odlišné jedenáctky a zatímco v prvním poločasu hájil tři tyče Laštůvka, ve druhé půli byl vystřídán Murinem.

V prvních pětačtyřiceti minutách pak figuroval na hrotu útoku dvacetiletý nigerijský forvard Tijani, jenž byl po změně stran nahrazen Smolou, který může Baník ještě do konce přestupového období opustit.

A jaké bylo hodnocení šéfa ostravské lavičky? "Rozdělil bych ten zápas na dva poločasy. V tom prvním jsme podali velmi slušný výkon, což bylo podpořeno třemi brankami. Rychle jsme rozhodli o výsledku," připomněl někdejší stratég Dukly.

"Ale ve druhém už to bylo horší a projevilo se to i tím, že jsme nedokázali vstřelit gól," upozornil na webu fcb.czh hlavní kouč ambiciózního klubu z Bazalů Luboš Kozel.

Příprava v Kroměříži:

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Baník Ostrava 0:3 (0:3)
Branky: 5., 12. a 20. Tetour. Diváci: 724.

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál (46. Kofroň) – Sklenář, Sedlák, Cupák, Vyhlíd, Vasiljev, Zavadil, Votava, Žiška, Mlčoch, Kovář.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (46. Murin) - Fillo (46. Juroška), Pokorný (46. Svozil), Azackij (46. Stronati), Fleišman (46. Holzer) - Jánoš (46. Kaloč), Tetour (46. Jirásek) - Reiter (46. Lalkovič), Chvěja (46. Kuzmanovič), Potočný (46. Buchta) - Tijani (46. Smola).

Kozel tvrdí, že v kabině Baníku problém není. Pro Smolu už místo nemá, s Fleišmanem počítá