Časté a šíleně drahé testování si prosadili bohatí, klubů jako Příbram se nikdo na nic neptal, stěžuje si Starka

Časté a šíleně drahé testování si prosadili bohatí, klubů jako Příbram se nikdo na nic neptal, stěžuje si Starka

Dlouholetý příbramský bafuňář Jaroslav Starka hospodaří u řeky Litavky s rozpočtem 40 milionů korun na sezonu a časté nákladné testy na Covid-19 mu dělají finanční starosti.

Sám by byl pro, aby se tak často netestovalo. "Ligový výbor má sedm členů, co si tam mezi sebou domluví, na to si prolobují podporu. A na těch shromážděních se pak vlastně ani žádná diskuse o věci nevede. Tohle si prosadily bohaté kluby. A dá se říct, že klubů, jako je Příbram, se vlastně nikdo na nic neptal. Já to všechno chápu, Slavia hraje na naše poměry fotbal jak z jiné planety, jde jim o Ligu mistrů, to je jasné. Ale i my v Příbrami se kvůli tomu musíme testovat před každým zápasem, stojí to šílené peníze, stejně jako mnohá další opatření. A přitom to podle mě stejně nemá reálný smysl. Když to některému fotbalistovi přinese domů manželka nebo dítě ze školy, stejně se nákaze neubráníte, je to celé o náhodě," přednesl v interview pro portál seznamzpravy.cz prezident 1. FK Příbram.

Současná opatření už se mu zajídají a hned vysvětluje proč. "Celý ten manuál poctivě naplňujeme, ale stejně to podle mě nemá moc smysl. Jedete na Moravu kvůli opatřením dvěma autobusy, aby měl podle manuálu každý hráč dvousedačku. A pak vylezou na pumpě, jdou na WC a tam se stejně promísí s lidmi, co tam potkají. Na hotelu máme mít uzavřené patro, každý hráč vlastní pokoj. Fajn. Ale vždyť chodí normálně po ulici, jdou do obchoďáku, kde je spousta lidí. Je iluzorní myslet si, že se ve fotbale díky těm opatřením nákaze vyhneme,“ kroutil hlavou webem seznamzpravy.cz citovaný první muž aktuálně sedmnáctého celku prvoligového peletonu, který společně s Opavou a Mladou Boleslaví stále čeká na první body.

Jak vidí nejbližší budoucnost? "Jen doufám, že to bláznění s testy na konci září skončí. Až se tedy dohrají kvalifikace evropských pohárů, se kterými se ta opatření spojovala. Protože testovat má podle mě smysl člověka, co má příznaky. A ne desítky lidí v každém klubu prakticky každý týden. Budiž, jednou měsíčně možná. Ale takhle by nás to stálo miliony, jet to v dosavadním nastavení celou sezonu," uzavřel na seznamzpravy.cz šéf Rezka, Melichara, Pilíka a spol.

Tetteh, Chramosta či Nita? Kdo by mohl brzy změnit dres?