Dočkal přeje na evropských kolbištích Slavii i Plzni a to nejen kvůli koeficientu...

Dočkal přeje na evropských kolbištích Slavii i Plzni a to nejen kvůli koeficientu...

Sparta vstoupila do nového soutěžního ročníku dobře a kromě bezchybného proplouvání Fortuna:ligy ji může těšit také účast v základní skupině Evropské ligy, kde vypuknou boje v říjnu.

"Jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Vstup do soutěže je vždycky hodně důležitý a není jednoduchý, kor po přípravě, která byla letos specifická oproti těm minulým," připomněl poslední týdny a měsíce kapitán letenského "S" Bořek Dočkal, jehož slova nabídl web ceskatelevize.cz.

A plný bodový zisk bude chtít brát také ve třetím kole v Karviné a ve čtvrtém kole proti Fastavu Zlín. "Beru to hlavně z týmového pohledu, doufám, že budeme pokračovat," doplnil muž se zkušenostmi z Turecka, Norska, Číny i Ameriky.

Jednatřicetiletý reprezentační středopolař patří k těm, kteří na evropských kolbištích jednoznačně přejí i největším ligovým rivalům, čili Slavii a Plzni. "Je tady hodně hráčů ze Slavie, Plzně a Sparty a pořád je ve hře to, že by všichni tři mohli letos zůstat v evropských pohárech a zahrát si je. Pro každého hráče je důležité zůstávat na mezinárodní úrovni, vidět konfrontaci co nejčastěji a držet se na úrovni, když člověk přijede na nároďák, aby nezažíval moc velký skok, co se týká kvality, když potom potkáme např. Němce v přáteláku. Čím víc má člověk na mezinárodní úrovni odehráno, pokud možno v daném období, měl by být líp nachystán," doplnil na stránkách ČT Sport klubový svěřenec Václava Kotala.

Kvůli dirigentské roli a finálním i předfinálním přihrávkám má důvěru také u kouče národního mužstva Jaroslava Šilhavého. I proto se ho opět týká i současné mezinárodní dění se Slovenskem a Skotskem. "Známe se dlouho, víme, co od sebe můžeme čekat. Ve fotbale musíte týden co týden potvrzovat výkonnost a dopředu nemá nikdo slíbeného nic. A jsem si vědom toho, že každý zápas je potřeba potvrdit výkonnost, aby s vámi byli lidi spokojeni a důvěra mohla přetrvávat," uzavřel na ceskatelevize.cz Dočkal.

V reprezentaci mi to tam padá, rád bych dal gól i v klubu, přál si po kanonádě Lvíčat sparťan Krejčí