Namlsala Thiaga sezóna plná trofejí? Španělský středopolař by mohl v Bayernu přeci jen zůstat

Namlsala Thiaga sezóna plná trofejí? Španělský středopolař by mohl v Bayernu přeci jen zůstat

Osud devětadvacetiletého španělského záložníka Thiaga Alcantary už neměl být v budoucnu spojován s Bayernem Mnichov. Několik posledních měsíců byl skloňován návrat na Camp Nou, poslední týdny byla reálnější varianta Liverpoolu. Nyní se však zdá, že by přeci jen mohl setrvat v Allianz Aréně a s vedením bavorského giganta nalézt společnou řeč při řešení otázky nového kontraktu.

Bayern má za sebou výbornou sezónu, kterou podtrhl ziskem tří trofejí včetně té z Ligy mistrů. I to může hrát svou roli při rozhodování. Po zisku ušatého poháru dostali hráči necelé dva týdny dovolené, ale poté se již Alcantara musel hlásil ve španělské reprezentaci.

První duel proti Německu odehrál celý a pomohl svému týmu k remíze 1:1. Další střet v rámci Ligy národů čeká Španělsko v neděli večer s Ukrajinou, ale již po úvodním duelu se jej novináři dotazovali na jeho budoucnost.

„Bayern je můj domov a jsem tam moc šťastný. Momentálně myslím pouze na naše střetnutí s Ukrajinou. Potom se uvidí, co bude dál,“ nechal se slyšet devětadvacetiletý záložník, který má v Bavorsku již pouze jednu sezónu sezonu trvající kontrakt. Podle některých zdrojů dostal svolení od vedení hledat si nové angažmá, ale Bayern se nikdy netajil tím, že by s hráčem rád spolupráci prodloužil. Mělo se jednat jen o zdvořilostní krok za sedm let věrné služby a vyhovění v případě, že by chtěl změnit barvy.

Nejvážnější námluvy probíhají s Liverpoolem, kde si s ním údajně několikrát telefonoval i samotný trenér Jürgen Klopp. Alcantara se těší dobré formě a má před sebou ještě dostatek sezón, kdy by mohl být Reds prospěšný. Cenné by byly pro ostrovní celek také jeho bohaté zkušenosti z LaLigy a Bundesligy.