Hložek: Se Spartou jsme se zvedli a do ligy vykročili dobře. A když se daří, je všechno hned lepší

Hložek: Se Spartou jsme se zvedli a do ligy vykročili dobře. A když se daří, je všechno hned lepší

Pražská Sparta má za sebou dvě kola v novém ročníku české nejvyšší soutěže a zatím se těší plnému počtu získaných bodů. Lví podíl na tom má především nové útočné duo letenského celku, ve kterém figuruje Hložek s Julišem. První jmenovaný si na svou novou roli v týmu vůbec nestěžuje, protože jak přiznal, v útoku se cítí prý nejlépe.

Při nucené absenci Patrika Schicka vsadil na Hložka v útoku také reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý. Na Letné se stává teprve osmnáctiletý talent jistotou, na které lze stavět. „V útoku se cítím skutečně nejlépe. Od svých fotbalových začátků jsem hrál na hrotu,“ přiznal Hložek, který se v pátek dočkal svého prvního startu v reprezentačním A-týmu a přepsal tak historii národního výběru.

„S Lukášem se známe dlouho a role, kterou teď máme, vyhovují mně i jemu. Protože se dobře doplňujeme. Zvlášť, když nás zezadu zásobuje přihrávkami Bořek Dočkal. Se Spartou jsme se zvedli, naše výkony stouply, do ligy jsme vykročili dobře. A když se daří, je všechno hned lepší. Doufám, že to tak půjde dál,“ přeje si Hložek, který si v poslední době plní jeden sen za druhým. Některé jsou však stále před ním v podobě výzev.

„Teď se mi splnil sen, že mohu být v národním mužstvu s hráči, na které jsem ještě před dvěma lety koukal jen v televizi. Euro je další výzvou a motivací. Přeju si, abych dál stál nohami pevně na zemi, o což se snažím od malička. Pak se uvidí,“ dodává talentovaný Hložek.