Hrošovský není příliš daleko od přesunu do Edenu. Záležet bude na setrvání Masopusta

Hrošovský není příliš daleko od přesunu do Edenu. Záležet bude na setrvání Masopusta

Ledy v Edenu se zřejmě začnou velmi brzy hýbat. Celá řada signálů dává za pravdu spekulaci, že aktuálního tuzemského mistra v nejbližší době posílí slovenský záložník Patrik Hrošovský. Výraznou roli v tom ale sehraje, zda West Ham dokáže z kádru vršovického klubu ukořistit Lukáše Masopusta.

Genk by rád za Hrošovského utržil 100 milionů korun, ale Slavia zatím nabízí milionů 75. Obě strany by ale mohly dojít ke kompromisu i s ohledem na to, že jinou nabídku na tohoto hráče belgický klub nemá. Jisté je, že pokud by se tak stalo, jednalo by se o jeden z nejdražších nákupů v historii Slavie.

Tato investice by však neměla výrazně zatížit pokladnu, neboť ve hře je i několik možných prodejů. Londýnský West Ham má spadeno hned na dvě akvizice z týmu, ale v případě Vladimíra Coufala se účastník Premier League setkal s odmítavým postojem.

Kladiváři intenzivně jednají s pražským klubem o uvolnění Masopusta a skloňována je suma osm milionů eur. Původní nabídka 4,8 milionů eur byla zdvořile odmítnuta, ale tím závod o českého reprezentanta rozhodně neskončil. Pro odchovance z Jihlavy by se jednalo o první zahraniční angažmá a s ohledem na jeho věk je nyní ideální čas, aby to mimo rodnou zem zkusil.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.