TOP 9 nejlépe placených hvězd současného bundesligového hemžení

TOP 9 nejlépe placených hvězd současného bundesligového hemžení

Německá nejvyšší soutěž je jednou z nejsledovanějších soutěží v Evropě. Potvrzuje to i průměrná návštěvnost stadionů v uplynulé sezóně, která čítá 43 tisíc fanoušků na zápas. Je nutné brát v potaz také jarní přerušení a následné hraní bez diváků, ale i tak je jasné, že o bundesligu je zájem. V soutěži operuje také celá řada hvězd, která si rozhodně nemůže na své mzdy stěžovat.

Pokud bychom se zaměřili na elitní desítku nejlépe placených hráčů u našich západních sousedů, stačí monitorovat pouze dva kluby. V této statistické disciplíně pevnou rukou vládnou Borussia Dortmundu a Bayern Mnichov. Oba celky zároveň patří mezi nejsilnější a respekt si získávají také v pohárové Evropě, proto není divu, že své svěřence platí vskutku královsky.

Bayern Mnichov měl v minulé sezóně průměrnou návštěvnost 81 tisíc návštěvníků, zatímco Dortmund 75 tisíc. O jejich dominanci dokládá i fakt, že v posledních jedenácti sezónách si pouze tyto dva celky rozdělily ligové tituly. V případě bavorského obra to bylo 9 mistrovských titulů, vestfálský rival získal 2.

Průměrný roční plat hráčů Bayernu je 6,86 milionů eur, což je nejvíc v bundeslize, ale také v Evropě se řadí mezi nejštědřejší kluby. V minulé sezóně na tom byly lépe jen Barcelona, Real Madrid, Juventus, PSG a Manchester City. Kdo si tedy v bundeslize přijde na nejlepší peníze? U desítky vyvolených níže jsou ceny v eurech a uvedená částka je za týden.

9) Kingsley Coman (Bayern) -153 400
8) Axel Witsel (Borussia Dortmund) - 155 000
7) Mats Hummels (Borussia Dortmund) - 190 000
6) Marco Reus (Borussia Dortmund) - 210 000
5) Jérome Boateng (Bayern) - 229 600
4) Lucas Hernández (Bayern) - 252 000
3) Thomas Müller (Bayern) - 288 960
2) Manuel Neuer (Bayern) - 290 080
1) Robert Lewandowski (Bayern) - 308 000

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.