Jak by si vedl Žižkov na ostrovech? Podle Pudila by obstál někde na přelomu Leaque One a Two

Jak by si vedl Žižkov na ostrovech? Podle Pudila by obstál někde na přelomu Leaque One a Two

Protože se Daniel Pudil se svou rodinou usadil na ostrovech, v Česku je nyní sám a v rámci své roční mise ve Viktorii Žižkov si zvolil ubytování na hotelu.

Jak tráví svůj volný čas? "V mém věku už je potřeba věnovat hodně času regeneraci, tělo si to žádá. Takže než nějaké procházky po Praze si spíš zajdu na masáže, nebo do bazénu," ozřejmil v interview pro fkvz.cz bývalý český reprezentant, jehož těší dobrý start do FNL.

Realizační tým s ním počítá jednak na trávník a jednak jako s mentorem pro mladíky Viktorie. "Pokud má člověk něco odkopáno, tak je dobře, když může nějakou tou radou těm mladším pomoci. A já jsem tu proto, abych pomohl Viktorce i klukům," připomněl čtyřiatřicetiletý zadák na stránkách fkvz.cz.

Vítězný pokřik v kabině pod vedením kapitána Milana Švengera zažil jak po duelu s Táborskem, tak po utkání se Slavojem Vyšehrad. Děje se něco takového také na ostrovech? "V téhle formě moc ne, spíše výjimečně. Hráči si většinou plácnou, zakřičí a hotovo. Oslavy Viktorky a Milana jsem znal z klubového Instagramu a z Facebooku a byl jsem na to zvědavý. Milan je ďábel, ale tak to má být, po výhře jsou emoce a ty musí ven," objasnil odchovanec Sparty, jenž prošel několika zahraničními adresami, s tím, že vůbec nejvíce toho odkopak za belgický KRC Genk.

Na anglické scéně si zahrál Championship za Watford i Sheffield Wednesday. V jaké ze soutěží by hrál důstojnou roli jeho Žižkov? "Tohle je hrozně složité posoudit. Druhá anglická liga je prakticky na úrovni části Premier League. Opravdu těžko říct, ale myslím, že někde na přelomu Leaque One a Two, což je třetí, respektive čtvrtá liga, by Viktorka obstála," zatipoval si defenzivně laděný veterán v interview pro stránky fkvz.cz.

Protože je Žižkov v současnosti v proseckém azylu, někdejší hráč Slavie, Liberce, Mladé Boleslavi či Blšan si mohl připomenout mládežnické roky. A na tribuně měl při zatím posledním domácím vystoupení hodně velkou podporu. "Je to hodně zajímavá náhoda, že to takhle vyšlo. Na hřišti, kde hrajeme své domácí zápasy, jsem začínal s fotbalem v ČKD Kompresory, jako kluk jsem tu poprvé proháněl míč. Navíc jsem nedaleko odtud vyrůstal, část rodiny stále bydlí kousek od stadionu. Byli jsme trochu jako Hujerovi. Dorazila mamka, babička s dědou, spousta kamarádů," usmíval se Pudil, jehož chlebodárce aktuálně táhne i s přípravou a pohárem sérii pěti výher v řadě a za pár dní pojede do Prostějova velmi dobře naladěn.

Hrošovský není příliš daleko od přesunu do Edenu. Záležet bude na setrvání Masopusta