Šmicer zkouší štěstí jako trenér. Do zimy převzal Dolní Chabry a v 1. A třídě začal čtyřgólovou porážkou

Šmicer zkouší štěstí jako trenér. Do zimy převzal Dolní Chabry a v 1. A třídě začal čtyřgólovou porážkou

Sedmačtyřicetiletý internacionál Vladimír Šmicer má za sebou trenérskou premiéru na lavičce celku SK Dolní Chabry, který operuje v 1. A třídě. To vše i přesto, že si vždycky říkal, že bude trénovat spíš děti než dospělé...

"Náš trenér Petr Klouček toho měl dost, trénoval dva a půl roku a chtěl si trochu odpočinout. Tlak v Chabrech je obrovskej. Tak jsem řekl, že to zkusím chvíli vzít já. Je teď pandemie a nedá se nikam jezdit, tak mám spoustu času. Už jsem měl pár tréninků a v neděli proběhl první zápas," uvedl na webu Nova Sportu bývalý forvard Slavie, Liverpoolu, Lensu či Bordeaux.

Na žádnou velkou trenérskou kariéru to však předseda Dolních Chaber nevidí a do nejvyšších soutěží se dle svých slov nechystá. "Trenérskou kariéru neplánuju, zatím jsem vzal tým do zimy a pak se uvidí, jak mě to chytne. Vždycky jsem si říkal, že budu trénovat spíš děti než chlapi a dospělej fotbal. Na nižší úrovni by mě to bavilo určitě víc než na té profesionální. Každopádně dostávám šanci si to vyzkoušet," pokračoval na portálu sport.tn.nova.cz exreprezentant, jehož poslední start za áčko Chaber proběhl před rokem a půl a za béčko hrál naposledy loni, s tím, že v dalších zápasech předpokládá, že se na trávník opět podívá.

Možná to skutečně bude potřeba. Dolní Chabry totiž při trenérské premiéře sešívané ikony prohrály 2:4 se Zbraslaví. A nevylučuje se ani posílení kádru. "Pokud je výsledek příznivý pro nás, tak emoce zvládám dobře, ale nevím, jak to bude v zápasech, kde budeme hrát vyloženě špatně nebo budeme vysoko prohrávat. Pokud kluci nebudou plnit moje pokyny, tak asi emoce přijdou. Vyzkouším tým ve dvou až třech zápasech a potom uvidím. Když zjistím, že máme slabý místa, tak se samozřejmě budu snažit ten tým posílit," uzavřel na tn.nova.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Musa? Ve vápně je to zabiják, ale dá se ubránit, uklidňoval trenéry Lvíčat sešívaný Zima