Cavani ani Díaz nevyšli, i tak se ale Benfica postarala o nejdražší příchod v historii Primeira Ligy

Cavani ani Díaz nevyšli, i tak se ale Benfica postarala o nejdražší příchod v historii Primeira Ligy

Až dosud držel status nejdražšího hráče portugalské nejvyšší soutěže mexický forvard Raúl Jiménez, jehož si Benfica pořídila před pěti lety a Atlétiku Madrid za něj zaplatila 22 milionů eur.

Současný útočník Woverhamptonu už byl ovšem v žebříčku největších investic v Primeira Lize vymazán, o což se v minulých dnech postaral jednadvacetiletý uruguayský reprezetnant Darwin Núňez.

Mladík dorazil do hlavního města Portugalska ze druhé španělské ligy Segunda División, s tím, že Almería se může těšit na 24 milionů eur, což je nějakých 635 milionů korun.

Někdejší střelec Peňarolu, jenž stál při svém příchodu na Starý kontinent 8,5 milionů eur, si s vedením Orlů plácl na pětileté smlouvě do června 2025 a výstupní klauzule v jeho kontraktu byla stanovena na 150 milionů eur.

I když byl Darwin na lisabonském wantlistu až volbou číslo 3 (Benfica usilovala o příchod Edinsona Cavaniho z PSG i Mariana Díaze z Realu), branky se od něj budou čekat i tak.

V barvách sedmatřicetinásobného šampiona Portugalska z Estádia da Luz by mohl debutovat již uprostřed září v rámci kvalifikace Ligy mistrů proti Paoku Soluň. Rozhodující slovo bude mít trenérský navrátilec Jorge Jesus.

Za Koemana Van Gaal? Kabina Oranjes má o novém trenérovi jinou představu...