Messi je zpět! Na trénink Barcy se dostavil jako první z hráčů

Messi je zpět! Na trénink Barcy se dostavil jako první z hráčů

Šestinásobný nejlepší fotbalista světa se vrací do tréninkového procesu s Barcelonou s týdenním zpožděním a podle španělských ohlasů se už nechal Koeman slyšet, že ani Messi pod jeho vedením nebude mít žádná privilegia.

Argentinec v pondělí 7. 9. 2020 přijel do tréninkového centra „Blaugranas“ jako první z hráčů. Třiatřicetiletý útočník se mohl k týmu připojit až po tom, co absolvoval povinný test na koronavirus. Messi by už v sobotu mohl nastoupit do přípravného zápasu proti třetiligové Tarragoně.

Kapitán Barcy v pátek potvrdil, že v týmu španělského vicemistra setrvá minimálně do konce současného kontraktu, který vyprší 30. června 2021.

Reprezentant Argentiny původně trval na odchodu z Barcelony, nechodil na tréninky před novou sezonou a bojkotoval i lékařskou prohlídku. Důvodem sporu byly dohady v jeho smlouvě. Klub trval na platnosti do následujícího léta nebo o částku 700 milionů eur. Messi zase tvrdil, že díky opci může odejít zadarmo, jenže dle Barcelony ji musel uplatnit do 10. června. Vše by nakonec vyřešil až soud, a to hvězdný útočník tak daleko nechtěl nechat zajít a klubu ustoupil.