Oficiálně: Leverkusen se dohodl se Schickem na pětileté smlouvě, klub ho představil vtipným videem

Oficiálně: Leverkusen se dohodl se Schickem na pětileté smlouvě, klub ho představil vtipným videem
OBSAHUJE VIDEO

Reprezentační útočník Patrik Schick v úterý 8. 9. 2020 úspěšně absolvoval lékařskou prohlídku v Bayeru Leverkusen. Pátý tým uplynulé sezony německé nejvyšší soutěže připravil pro čtyřiadvacetiletého útočníka pětiletou smlouvu. AS Řím inkasuje téměř 703 milionů korun.

„Těší mě, že si mě vybrali, budu hrát za jeden z nejlepších klubů v Německu,“ řekl k podpisu nového kontraktu český forvard.

V roce 2017 měl Schick přestoupit ze Sampdorie do Juventusu, ale všechno zhatila právě lékařská prohlídka, která odhalila nějaké menší problémy se srdcem útočníka. Nyní přestupu do německého klubu nebránilo nic.

Schick v minulé sezoně hostoval v Lipsku, kde se mu dařilo jak herně, tak střelecky. V bundeslize nastřílel deset branek ve 22 zápasech, zahrál si i semifinále Ligy mistrů. RB Lipsko mělo opci na přestup, jenže kvůli ekonomickým dopadům koronaviru ji nemohlo využít, a to nestačil ani prodej Wenera do Chelsea.

Bývalý hráč Boheminas nebo pražské Sparty přicestoval do Leverkusenu necelý týden poté, co musel předčasně ukončit reprezentační sraz kvůli tomu, že přišel do kontaktu s osobou nakaženou koronavirem. Tím tak zmeškal zápasy Ligy národů se Slovenskem a proti Skotsku, naopak svůj přestup do Leverkusenu zpečetil o něco dříve.


Zdroj: YouTube