Slavia? Stejskal se musel štípnout: Uvidíme, zda se budu líbit a časem třeba Koláře nahradím

Slavia? Stejskal se musel štípnout: Uvidíme, zda se budu líbit a časem třeba Koláře nahradím

Sešívaní zapůjčili do Mladé Boleslavi na půlroční hostování bez opce mladého gólmana Jakuba Markoviče a opačným směrem putoval o pár let starší strážce svatyně Jan Stejskal (23).

Jediný rozdíl v podmínkách je ten, že někdejší mládežnický reprezentant Stejskal zamířil do Slavie na hostování s opcí na trvalý přestup.

"Rozhodli jsme se pro tento krok kvůli tomu, aby nadějný Jakub Markovič měl větší šanci poprat se o ligové herní vytížení. V áčku má jasnou pozici Ondřej Kolář a Marky přichází do věku, kdy by měl získávat herní praxi. Věříme, že v Mladé Boleslavi o ni úspěšně zabojuje a že ho hostování posune," pronesl na webu slavia.cz člen představenstva Jiří Bílek.

"Honza stále platí za velmi talentovaného mladého gólmana, kterého naši trenéři brankářů znají od mládežnického věku. Věříme, že pro Slavii může být platný jak v budoucnu, tak i v současnosti. Přejeme mu, aby se mu dařilo a vhodně doplnil náš brankářský tým," doplnil Bílek.

Jak se k brankářské změně vyjádřil kouč brankářů Stěpán Kolář? "Motivace za touhle výměnou je dvojí. Chceme, aby Jakub Markovič posbíral více startů v lize, protože tady by jich asi mnooho nedostal. Na Honzu Stejskala jsme měli dlouhodobé reference, už ho nějakou dobu sledujeme společně s jedním dalším gólmanem. V budoucnu budeme muset brankářskou situaci řešit. Uvidíme, jak se povede Markymu hostování, jak bude vypadat Honza u nás. V zimě si pak situaci vyhodnotíme," citovaly stránky slavia.cz slova realizačního týmu.

A co první dojmy čerstvé akvizice, jež v posledních týdnech nebyla jedničkou ani ve městě automobilů? "První, co jsem si řekl, bylo „wow“. Štípl jsem se, jestli je to pravda. Musím ale říci, že Slavia se neodmítá, je to největší klub Česku, navíc teď hraje výborně v Evropě. Je to velkoklub. Vůbec jsem se nerozmýšlel. Samozřejmě ve Slavii chytá Kolář, který je gólman číslo jedna. Já přicházím, abych byl připraven, a hlavně si zvyknul na styl, který trenéři chtějí hrát, proto je to půlroční hostování s opcí. Uvidíme, jestli se budu líbit a časem třeba Koliho nahradím," ukázal sebevědomí někdejší brankář Hradce Králové či Olympie Praha.

Odskáčou špatný start? Těchto 5 hráčů Plzně by mohlo přijít o místo v základu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.