Doufám, že ještě jednoho nebo dva hráče do Pardubic přivedeme, říká kouč nováčka Krejčí

Doufám, že ještě jednoho nebo dva hráče do Pardubic přivedeme, říká kouč nováčka Krejčí
ROZHOVOR

V podobném duchu, kterým završili svou suverénní jízdu za historickým postupem do první ligy, pokračují fotbalisté Pardubic i mezi elitou. Z úvodních dvou kol vytěžili tři body, hlavně ale dokázali, že by v nejvyšší soutěži rozhodně neměli být pouze do počtu. Co na to říká trenér Jiří Krejčí a jaké plány spřádá na blížící se bitvu se Slavii?

Nejdřív těsná porážka v Jablonci, poté cenná výhra s Teplicemi. S rozjezdem soutěže určíte musíte být spokojení, mám pravdu?
Určitě jsme spokojení. Všichni jsme byli v očekávání, co přinese hlavně náš první domácí zápas v azylu v Ďolíčku, ale naštěstí jsme to zvládli za tři body. To bylo pro nás hodně důležité.

Měli hráči uplynulý týden trochu volnější, když se vyhrálo?
Nic takového. Trénovali jsme naplno a musím říct, že jsme ten týden měli hodně tvrdý.

V čem bylo to vítězství nad Teplicemi pro vás vůbec nejpodnětnější?
Že jsem na hráčích neviděl žádnou ustrašenost, ale naopak z nich bylo cítit velké odhodlání. Opět jsme prokázali velkou týmovou soudržnost, na které to máme celé postavené. To byl klíčový faktor k tomu, že jsme zvítězili.

Na vaši domácí premiéru přišlo 1 167 diváků. Jak jste byl spokojený s atmosférou, kterou při utkání vytvořili?
Pro mě bylo příjemné překvapení, že za námi přijelo tolik lidí. Navíc Ďolíček je svou akustikou pověstný, takže fanoušci tam byli hodně slyšet a vytvořili výbornou atmosféru. Chci jim poděkovat za to, jak nás v tom utkání podporovali.  Myslím, že se ukázalo, že v naší situaci byl Ďolíček tou nejlepší možnou volbou.

Hrajete prakticky ve stejné sestavě, se kterou jste vyhráli druhou ligu. Jak příjemné je pro vás zjištění, že i v takovém složení můžete směle konkurovat i těm větším klubům?
Jsme za to samozřejmě hodně rádi. Potvrdilo se, že kluci, kteří si vykopali postup do první ligy, se tam mohou měřit s kýmkoli.Který z hráčů vám v těch dvou utkáních udělal vůbec největší radost?
Určitě Tischler a Solil.

Je už kádr pro tuto sezonu uzavřený?
Doufám, že není a že v rámci zvýšení konkurence ještě jednoho nebo dva hráče do Pardubic přivedeme. Na které posty by to mělo být, bych však raději neprozrazoval.

Majitel Vladimír Pitter by si výhledově přál evropské poháry. Co na tento cíl říkáte?
Že to bylo vyřčené hned po našem postupu, takže v tom byla jistá dávka euforie (usmívá se). Zase je ale pravda, že musíte mít velké cíle, jinak se nikam neposunete. Já na to říkám, že na evropské poháry máme deset let, což je dlouhá doba. Uvidíme, co nám přinese.

Teď vás čeká soupeř ze všech nejtěžších - pražská Slavia. Co říkáte na tuto prověrku?
Samozřejmě to pro nás bude velký svátek. Uděláme všechno pro to, abychom Slavii potrápili. Bude to pro nás všechny zážitek poměřit se proti nejlepšímu českému týmu, který hraje velmi dobře i v Evropě.

Spoustu hráčů se s takovou kvalitou potká vůbec poprvé. Jak je na to připravit?
Bude to hodně o hlavě, aby kluci neměli ze soupeře až přílišný respekt. To bude pro nás to nejdůležitější. Právě psychika totiž ovlivňuje na hřišti úplně všechno.

Slavia může nasadit de facto dvě rozdílné jedenáctky a její kvalita bude skoro stejná. Je pro vás coby pro trenéra těžší se na takového protivníka připravit?
To bych ani neřekl. Slavii jsme hodně sledovali, takže pro mě to je spíš jednodušší než připravit mužstvo třeba na zápas s týmem ze spodku tabulky. Navíc v tom zápase nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit.

S jakým výsledkem byste byl spokojený?
Byl bych spokojený, abychom získali nějaké body. Hlavní ale bude, abychom hráli odvážně a bojovali o každý metr hřiště. Potom uvidíme, na co nám to bude stačit. 

Slavia? Stejskal se musel štípnout: Uvidíme, zda se budu líbit a časem třeba Koláře nahradím