Škrtelův comeback v národním mužstvu? Hapal se nad tím potřebuje zamyslet...

Škrtelův comeback v národním mužstvu? Hapal se nad tím potřebuje zamyslet...

I když se stoper tureckého Basaksehiru Martin Škrtel rozloučil s reprezentačním dresem již před necelým rokem, v tomto týdnu připustil, že pokud by z jistých míst přišel "správný telefonát", návrat do národního týmu Slovenska by minimálně zvážil.

Někdejšího kapitána mrzí, že se po jeho odchodu nenašel hráč, který by se stal novým lídrem výběru, který před pár dny prohrál s Českem a remizoval s Izraelem.

"Mrzí mě, že se toho nikdo z kluků neujal. Zároveň ale věřím, že i toto mužstvo čeká světlá budoucnost. Aktuálně jsem ale - stejně jako zbytek fanoušků - zklamaný," citoval bývalého zadáka Trenčína, Zenitu, Fenerbahce či Liverpoolu web sport.sk.

Pětatřicetiletý defenzivní specialista se může těšit na skupinovou fázi Ligy mistrů a stále si drží tu nejvyšší úroveň. Nemohl by tedy pomoci i na mezinárodním poli?

"Dříve jsem říkal, že jsem na 99,9 procent skončil i když jsem dodal, že nikdy neříkej nikdy. Tým už je bez mé osoby déle spolu. Kádr si skládá kouč a kdyby povolal hráče, který v repre déle nebyl, nemuselo by to vyjít. Spíš tedy říkám ne, než ano. Pokud by ale na něco takového přišla řeč, určitě bych to přinejmenším zvažoval a mohli bychom se o tom pobavit. Stav týmu mi totiž není lhostejný," pronesl serversm sport.sk citovaný rodák z Handlové.

A co na to hlavní trenér Pavel Hapal? S tureckým krajánkem se plánuje spojit telefonicky. "Potřebuju se nad tím zamyslet. S Martinem se spojím a určitě si promluvíme. Těžko se mi na to reaguje, protože jsem to bral z jeho pohledu jako uzavřenou věc. Nikdo z našeho realizačního týmu nebyl iniciátor jeho konce v nároďáku, protože si myslíme, že má mužstvu pořád co dát. Po této informaci se s ním spojíme a uvidíme, co bude dál," avizoval na sport.sk jednapadesátiletý odborník, jenž dříve vedl i slovenskou jednadvacítku.¨

Spartak se vyhřívá na čele ruské Premier League, Král ovšem v žádných oblacích nelétá...