Mandous o přestupu za lepším, vztahu s Viktorií Plzeň i přirovnání k Neuerovi...

Mandous o přestupu za lepším, vztahu s Viktorií Plzeň i přirovnání k Neuerovi...

Aleš Mandous (28) prošel v minulosti Viktorií Plzeň i Žilinou. Vrchol kariéru však prožívá právě teď, kdy je jedničkou Sigmy Olomouc a na kontě má čerstvý start za českou reprezentaci proti Skotsku.

Po mezinárodní premiéře byl chválen za klid, perfektní čtení hry i hrou nohama a éterem zaznělo také sousloví "hanácký Neuer". Co tomu říká?

"Hezky se to poslouchá, ale není to pravda. Žádné vzdušné zámky si nestavím. Trenér Holoubek nám kladl na srdce, abychom eliminovali Skoty v jejich dlouhých nakopávaných balonech. To se nám dařilo, včetně mne, ale já se snažím takhle hrát i v Olomouci. Pro mne nic nového. A Neuer? V televizi jsem ho viděl mnohokrát. Jeho styl se mi moc líbí, ale to je tak při tom srovnání nás dvou všechno. On je někde úplně jinde," ozřejmil na stránkách sport.cz svěřenec Radoslava Látala.

Nemohl by mu nároďák pomoci i do lepšího klubu v Česku či za hranicemi? "Něco takového je snem každého fotbalisty, ale otázka patří spíš někomu jinému. Nepřemýšlím o tom. Jsem v Olomouci a chci mužstvu co nejvíc pomoci. Od středy trénujeme naplno s týmem. S Bohemkou nás čeká důležitý ligový zápas, který potřebujeme vyhrát. Soustředím se na něj. Opravdu zůstávám nohama na zemi," ubezpečil hanáckou obec Mandous, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Protože už má Aleš Hruška svůj věk, kdo ví, třeba se opět ozve i Viktoria Plzeň, v jejímž áčku bojoval o místo na západočeském slunci před necelými deseti lety. "To už je dávno, co jsem odešel. Plzeň mě vychovala, mám k Viktorce velmi dobrý vztah," zakončil na sport.cz 190 centimetrů vytáhlý strážce svatyně z Androva stadionu.