Pořád mám jedno neskromné přání a sice titul pro Sigmu, zasnil se Krobot

Pořád mám jedno neskromné přání a sice titul pro Sigmu, zasnil se Krobot

100 let Sigmy Olomouc doprovází i nový dokumentární snímek, jenž mapuje pestrou historii nejslavnější hanácké značky sídlící na Andrově stadionu.

Na slavnostní premiéře, která proběhla tento týden, nechyběly ani velké klubové legendy typu Oldřicha Machaly či Petra Uličného.

"V budoucnosti bych si přál to, co tady zažili Pavel Hapal nebo Radek Látal a jiní fotbalisti. To by Sigmě zase slušelo," nechal se slyšet "John" Uličný, jehož slova nabídl server ceskatelevize.cz.

"Ty vzpomínky, které jsem viděl, byly nádherný a úplně jsem se do toho vžil, do té doby," citoval web ceskatelevize.cz slova Jana Marošiho, jenž odehrál v nejvyšší soutěži 365 duelů a vstřelil 67 branek, s tím, že hned 47 z nich zaznamenal v olomouckých barvách.

"Jenom doufám, že Sigma bude šlapat dál, aspoň těch dalších sto let," přál si výše zmíněný Oldřich Machala, jenž aktuálně trénuje druholigové Blansko a který svého času odehrál v barvách Sigmy 415 zápasů.

Začátkem devadesátých let si Sigma udělala jméno v evropských pohárech, když čelila i absolutním gigantům typu Juventusu Turín či Realu Madrid. Ve sbírce ji však chybí titul, který by klubu přál i průvodce celým dokumentem Miroslav Krobot...

"Pořád mám jedno neskromný přání. Dá se vytušit, je to ten titul," uzavřel na ceskatelevize.cz známý filmový a divadelní režisér.