Ani Lischka, ani Plechatý. Sparta teď Jablonci vstříc nevyjde. Brno tak může zapomenout i na Jeřábka

Ani Lischka, ani Plechatý. Sparta teď Jablonci vstříc nevyjde. Brno tak může zapomenout i na Jeřábka

Do Karviné se chystající Sparta zatím nevyšla vstříc jak Opavě, která si z Letné touží zapůjčit Součka či Fortelného, tak Jablonci, se kterým má přitom více než dobré vztahy.

Byť chtěl hlavní kouč zelenobílých barev Petr Rada na Střelnici pracovat s Dominikem Plechatým i Davidem Lischkou, nakonec zřejmě bude mít smůlu...

"Sparta nám teď nikoho nepustí,“ posteskl si na serveru iSport.cz velezkušený "plukovník", jehož tým má před sebou evropské zápolení proti Dunajské Stredě, jež vévodí slovenské lize.

I když bylo krátkodobé hostování třiadvacetiletého stopera s minulostí v Baníku, Karviné, Varnsdorfu i právě Jablonci poměrně reálné, dlouhodobé zranění Štetiny všechno překazilo. Tím spíš, že úvod ligy musel vynechat i Dávid Hancko.

Protože oba mladí defenzivní specialisté zůstávají v metropoli pod vládou Václava Kotala, v Jablonci se musí spoléhat na Vojtěcha Kubistu či Jakuba Martince, jehož přivedl Miroslav Pelta z druholigového Hradce Králové.

Na lavičce náhradníků má Jablonec připravený tandem David Štěpánek a Michal Jeřábek, jenž Radu v letní přípravě nezaujal a byl spojován se zapůjčením do Zbrojovky Brno.

Ani z toho však nic nebude. Minimálně v podzimní části. "My teď nemůžeme nikoho pouštět," pronesl pár dní před střetem s Baníkem Ostrava dvaašedesátiletý odborník, jehož slova vyšla na stránkách Deníku Sport. 

Drchalovi, Zahustelovi, Ikaunieksovi ani Škodovi ještě Jinoch řezat hlavy nechce...