Vidím, že Rosický a další lidi ve vedení Sparty začínají pracovat jinak a hlavně dobře, všiml si Skuhravý

Vidím, že Rosický a další lidi ve vedení Sparty začínají pracovat jinak a hlavně dobře, všiml si Skuhravý

Čerstvě pětapadesátiletý Tomáš "Bomber" Skuhravý se v posledních letech stará na Apeninském poloostrově o mládež a v Celle Ligure má vlastní fotbalovou akademii, s tím, že spolupracuje jak s FC Janov, tak s dalším tamním celkem Celle Riviera Calcio.

Přehled si však autor pěti branek z MS 1990 uchovává také o českém dění a nejvíce pochopitelně sleduje Spartu, v jejímž dresu si vystřílel angažmá v Serii A.

"Je jednom dobře, že se vzmáhá. Sparta má vždycky hrát o titul, je dobře, že se probudila. Vidím, že Tomáš Rosický a další lidi ve vedení začínají pracovat jinak a hlavně dobře. V mužstvu jsou mladí talentovaní hráči, je dobře je hodit do moře, aby se naučili plavat. Já hrál proti Realu Madrid v osmnácti. Proti mně Stielike, Camacho, v útoku Juanito a Santillana, nezalekli jsme se jich. Teď se mohou prosadit Hložek, Juliš, Pulkrab, musí však dostávat prostor," uvedl v interview pro aktualne.cz internacionál, který si v minulosti krátce zahrál i za Sporting Lisabon a z profesionální kariérou se poté loučil ve Viktorii Žižkov.

Poslední dva tituly se však neslavily na Letné, nýbrž v konkurenčním Edenu. Jak se mu nynější Slavia líbí? "Za nás tedy nevládla. Je to motivace pro Spartu, aby začala makat. Slavia je však nyní velice zajímavá. Když nastoupila loni v Lize mistrů proti Interu Milán, ukázala se v dobrém světle. Málem vyhrála. Před utkáním mi volali, jaký je to tým, já jim odpověděl, že bude mít Inter problémy. V Itálii se totiž moc netrénuje, což je potom na konci utkání patrné. Atalanta i Juventus odešly fyzicky v Lize mistrů v závěru. Nemají natrénováno," všiml si majitel pěti československých ligových titulů, jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

Ten, který si zhruba dvakrát ročně chodí s Janem Bergerem a spol. kopnout za starou gardu Sparty, byl ostatně do Vršovic lákán v roce 1996 po návratu ze zahraničí. Nakonec však volání úhlavního nepřítele nevyslyšel. "Moc na to nemyslím. Slavia získala titul, trenér František Cipro mě lákal. Ale koleno už bylo špatné, zabírat někomu místo, jen protože jsem Skuhravý, to by nemělo cenu. Do Slavie jsem nešel a nemrzí mě to. Jsem doživotně sparťan," potvrdil na aktualne.cz člen janovské síně slávy, který nechybí v nejlepší sestavě historie FC.

Zíka hledá Ondráškovi nový klub. Slavia po něm nesáhla, nyní je na tahu Plzeň...