Koeman hodlá probudit spící zvíře a vyzývá Messiho k náročnému úkolu

Koeman hodlá probudit spící zvíře a vyzývá Messiho k náročnému úkolu

Nový trenér ve službách Barcelony dává dohromady poslední kousky skládačky, se kterou bude spolupracovat během nového ročníku LaLigy.

Jednou z neodmyslitelných částí je i hvězdný křídelník Lionel Messi, jenž toto léto velmi toužil po odchodu, dokonce i podal žádost o přestup, jenže mu nikdo v Barceloně nevyhověl.

Jediné odpovědi, které se dočkal, bylo to, že případný zájemce musí uhradit 700 milionů euro. A tak zklamaný kapitán jen sklopil hlavu a přiznal, že na Camp Nou zůstane o rok déle.

Za současných okolností se nejedná zrovna o snadný úkol, před kterým Messi stojí. A je jen na něm, aby se s ním popasoval.

„Přestupová sága je za námi, nyní je potřeba, aby se Messi soustředil na týmové výkony,“ ujal se slova kouč barcelonské lavičky Ronald Koeman.

„Už jsem to řekl mnohokrát a Lionel je nejlepším fotbalistou planety a je také velice důležitým členem našeho kádru. Vždy dokázal být rozdílovým hráčem a teď je potřeba, aby to dokázal znovu,“ nabádal ho.

Spoluhráči mu prý pomohou. „Věci se od mého příchodu dost změnily. Hráči na sobě dřou a nálada je zde velice pozitivní. Společně Messimu pomůžeme, aby dosáhl až na vrchol svých možností a cítil se tu dobře,“ dodával.