Dopady koronaviru na ekonomiku? O to se v Chelsea starat nemusí, zní kritika z Liverpoolu

Dopady koronaviru na ekonomiku? O to se v Chelsea starat nemusí, zní kritika z Liverpoolu

Chelsea si i navzdory loňskému zákazu přestupů snaží letos vše vynahradit a to v dvakrát tak velké míře.

Pod křídly trenéra Lamparda nově už přistáli hráči, jako jsou Timo Werner, Kai Havertz, Hakim Ziyech, Thiago Silva, Malang Sarr či Ben Chilwell a co nevidět se připojí i brankář Edouard Mendy. K tomu všemu Blues monitorují ještě Declana Rice z West Hamu.

Spočítáme-li si cenu všech posil dohromady, bavíme se o částce 300 milionů euro. Není se tedy čemu divit, že někteří konkurenti nemohou držet svá ústa v této náročné době zavřená.

„Všechny kluby se momentálně nachází v obtížné situaci, žijeme v nejistém světě,“ ujal se slova kouč Liverpoolu Jurgen Klopp. „Ne každý si může dovolit utrácet, ovšem pro někoho to není problém. Některým klubům (jako je Chelsea) nevadí, co přinese budoucnost, protože je vlastní státy nebo oligarchové. A taková je pravda. My jsme na odlišné cestě,“ komentoval.

Liverpool se pokusí v nadcházející sezoně o další zázrak, jímž by mohlo být obhájení titulu Premier League. Snadné to však nebude, protože do kádru nepřišla žádná čerstvá krev, která by na hřišti mohla znamenat rozdíl.

„Před dvěma lety jsme došli do finále Ligy mistrů, loni ji dokonce i vyhráli a teď jsme k tomu přidali ligovou trofej. A to vše jen díky tomu, že jsme zůstali takoví, jací jsme. Nemůžeme to ze dne na den změnit a začít se chovat jako Chelsea,“ upozorňoval Klopp.