TOP 5 nejdražších českých volných hráčů. Kdo si zaslouží další šanci?

TOP 5 nejdražších českých volných hráčů. Kdo si zaslouží další šanci?

Přehled volných českých hráčů podle hodnoty na Transfermarkt. Má některý z hráčů šanci dostat nový kontrakt ještě před koncem přestupového období a odehrát tak alespoň část podzimní části? Pro většinu evropských lig zůstává letní přestupové okno otevřené až do 5. října.

1) Martin Frýdek (28 let) – hodnota 1,4 milionů eur

Posledním klubem Frýdka byla pražská Sparta, do které se vrátil za půl milionu eur z Liberce. Letenský klub se s ním nedohodl na prodloužení smlouvy a od 22. července 2020 je volným hráčem. Původně se mluvilo o tom, že tento univerzál zamíří do Turecka. Ve hře byly kluby jako Besiktas nebo Trabzonspor, jenže Frýdek si tak dlouho vybíral až přebral.

Nedávno se objevily spekulace o nabídce z Turecka, jenže z menšího klubu dolní ligové poloviny. Tomu také odpovídaly i finanční možnosti, a proto se dohoda neuskutečnila.

„Na budoucím angažmá Martina Frýdka intenzivně pracujeme, v úvahu bereme také současná specifika měnicího se fotbalového trhu. Prioritou je pro nás angažmá se smlouvu, která bude odpovídat kvalitě a zkušenostem hráče,“ citoval iSport slova Pavla Pillára, ředitele komunikace společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.