Ještě jsem se tady nesetkal s negativními komentáři, tohle není Česko, hlásí z Brugg Krmenčík

Ještě jsem se tady nesetkal s negativními komentáři, tohle není Česko, hlásí z Brugg Krmenčík

Sedmadvacetiletý reprezentant Michael Krmenčík čekal na svou první soutěžní trefu v barvách Brugg do desátého vystoupení.

Proti předposlednímu celku Waasland-Beveren se sice dostal na plochu až po pětašedesáti minutách hry, ale v 84. minutě po centru exslávisty Eduarda Sobola hlavou pečetil výsledek na konečných 4:1 pro favorita.

Čekání na premiérovou trefu se datovalo již od minulého ročníku a nebylo krátké. "Je to odměna za dřinu. Čekal jsem na to dlouho a jsem moc rád," liboval si na stránkách Deníku Sport rodák z Kraslic.

Explzeňský forvard je aktuálně na stadionu Jana Breydela náhradníkem. "Trenér mi říkal, že jsem měl jít na hřiště už o poločase, ale pak jsme dali ještě gól a hráli jsme lépe, než v prvním poločase, tak to trenér nechal být a šel jsem tam v 65. minutě. Od šedesáté jsem čekal u čáry a čekal, až se přeruší. Mohl jsem hrát třicet minut, takhle jsem byl na hřišti těch 25," pokračoval na iSport.cz bývalý hráč Plzně, Dukly, Baníku, Vlašimi, Sokolova i Čáslavi.

I proto se jeho gólová oslava nesla v euforii a byla umocněná tím, že byli na tribuny poprvé vpuštěni nějací fanoušci. Po závěrečném hvizdu pak dokonce do megafonu přeříkával děkovačku. "Hlavou mi běželo úplně všechno, byl jsem opravdu moc šťastný. Myslel jsem na svou rodinu, manželku a děti, to je normální. Děkovačka byla dobrá. Náš kapitán Ruud Vormer mi řekl, ať jdu, tak jsem si to vzal a šel jsem. Zažil jsem takhle poprvé a samozřejmě je to po takovém zápase příjemné," zářil Sportem citovaný Krmenčík.

Za gólovou tečku mu pak gratulovali i Mignolet, Deli a spol. "Říkali, že jsou šťastní za mě a že gólů bude čím dál víc. Vědí, že na tréninku makám a dávám tam branky, akorát jsem v ostrém zápase, který je významný a hraje se o body do tabulky, ještě žádnou nedal. Jsem opravdu rád, že jsem to protrhl. Já jsem se tady ještě nesetkal s negativními komentáři, tohle není Česko. Lidi si tady fotbalistů cení, což u nás tak úplně není," podotkl na serveru isport.blesk.cz ten, jenž zažívá své první zahraniční angažmá.

V právě probíhajícím ročníku First Division A zatím odkopal jen 57 minut čistého času. Že by teď dostal více prostoru? To vše se teprve ukáže...

Plzeň má vytouženou posilu, Ondrášek mizí z Ameriky zpět do Česka