Rabušic před cestou do Vilniusu: Musíme si dát do hlavy, že si jedeme pro postup a nic jiného nás nezajímá

Rabušic před cestou do Vilniusu: Musíme si dát do hlavy, že si jedeme pro postup a nic jiného nás nezajímá

Tabulkově pátý Liberec zvládl výjezd na jihočeský Střelecký ostrov i díky Michaelu Rabušicovi, jenž měl jakožto bývalý hráč tamního Dynama o motivaci postaráno.

Nyní musí Slovan podle "Ramba" zvládnout i čtvrteční druhé předkole Evropské ligy, v rámci něhož se severočeský soubor kouče Pavla Hoftycha přestaví v litevském Vilniusu proti tamnímu mužstvu FK Riteriai.

"Už víme, co chceme hrát a přenášet to do zápasu," přednesl forvard, který si před pár lety vyzkoušel, jak chutná fotbal v Itálii či Maďarku.

"Čtvrtek bude strašně důležitý. Jsme rádi, že se nám povedlo zvládnout zápasy před Evropou a teď tam můžeme v klidu odjet se sebevědomím, že si jedeme pro postup,“ doplnil kolega Júsufa, Peška, Hromady, Matouška či Mosquery.

I díky nejbližšímu střetu trénuje liberecká družina od pondělka na umělé trávě. Ve druhé polovině týdne se totiž představí právě na ní. Protože je Rabušic jedním z mála hráčů současného kádru s pohárovými zkušenostmi, mohl by působit na mladší kolegy...

"Řekl bych, že to je o každém, aby se připravil. Můžete se na to podívat, že jedeme do Vilniusu, kde je tým momentálně poslední v ligové tabulce. Budeme hrát ale na umělé trávě, takže to nebude všechno ideální. Musíme se na to nachystat. Od pondělí budeme trénovat na umělce, což nebude příjemné, hlavně pro mě. Musíme si dát do hlavy, že si jedeme pro postup a nic jiného nás nezajímá," zopakoval třicetiletý útočník na webu fcslovanliberec.cz.

TOP 10 nejlepších českých střelců v Premier League. Polepší si Vydra se Součkem už letos?