Za Legii se ještě netrefil nikdo kromě Pekharta. Jak vypadá střelecká tabulka Ekstraklasy?

Za Legii se ještě netrefil nikdo kromě Pekharta. Jak vypadá střelecká tabulka Ekstraklasy?

Jednatřicetiletý exreprezentant Tomáš Pekhart má v současné době v Legii Varšava mezi útočníky výsostné postavení a hlasitě si říká o návrat do národního mužstva.

Pro hlavního trenéra polského šampiona Aleksandara Vukoviče je na úvod podzimu někdejší hráč Norimberku, Ingolstadtu, Southamptonu či AEK Atény jasným útočníkem číslo 1, který zastiňuje zbylou část ofenzivní soupisky, na níž se nalézají i Rafael Lopes, Kanté či Rosolek.

Legia, jejíž konto zdobí čtrnáct mistrovských titulů, je po úvodních třech kolech Ekstraklasy na průběžné čtvrté pozici s celkovým skóre 4:3, na němž je zajímavé zejména to, že dosud nerozvlnil síť nikdo jiný, než právě zkušený forvard, jenž přišel do Polska z druholigového španělského celku Las Palmas.

Legii se Pekhart bohatě vyplácí. Zatímco na jaře přetavil sedm vystoupení v základní sestavě v pět branek, nyní je po třech pobytech mezi jedenácti vyvolenými na čtyřech trefách. V součtu to dává 10 startů v základu a 9 gólů, což je mimořádně slušná bilance.

I díky ní se drží v popředí střelecké tabulky a o vedení se momentálně dělí se švédsko-španělskou dvojicí Ishak a Jiménez, s tím, že druhý jmenovaný kanonýr vedoucího Górniku si k oné bilanci pomohl dvěma pokutovými kopy.

V první pětce se mimochodem drží i jednatřicetiletý slovenský středopoalř RÓbert Pich, jenž mimochodem v minulosti prošel také Kaiserslauternem.

Střelecká tabulka Ekstraklasy:

  1. Ishak (Lech Poznaň) - 4
    2. Jesús Jiménez (Górnik Zabrzeú - 4
    3. Tomáš Pekhart (Legia Varšava) - 4
    4. Biliňski (Podbeskidzie) - 3
    5. Róbert Pich (Slask Wroclaw) - 3

 

Ještě jsem se tady nesetkal s negativními komentáři, tohle není Česko, hlásí z Brugg Krmenčík