Z béčka Marseille do základu Chelsea? Čech a Schwarzer mají o nástupci Kepy jasno

Z béčka Marseille do základu Chelsea? Čech a Schwarzer mají o nástupci Kepy jasno

Kepa Arrizabalaga během dvou let na Stamford Bridge nepřesvědčil a trenér Frank Lampard je připraven jej nahradit novým jménem. Britská média píší, že novou gólmanskou jedničkou Blues bude osmadvacetiletý Senegalec Edouard Mendy.

Arrizabalaga dorazil na Stamford Bridge v roce 2018 za nemalý peníz jako náhrada za Thibauta Courtoise, jenž odešel do Realu Madrid. V první sezóně pod Sarrim i v té druhé pod Lampardem byl týmovou jedničkou, žádné zázračné výkony ale nepodával a kromě toho má na svém curriculum vitae i černý puntík, když Kepa odmítl být vystřídán a byl za to hodně kritizován.

Po dvou letech tak zjevně přijde o místo jedničky v Chelsea. Z klubu by však odejít nemusel. Naopak je pravděpodobné, že bude v Londýně působit i nadále, ale už jako dvojka. První volbou Franka Lamparda má být Edouard Mendy, jenž loni nahradil českého brankáře Tomáše Koubka po odchodu do Německa v bráně francouzského Rennes.

Mendymu však žádná kariéra nikdy nebyla věštěna. V letech 2011 až 2014 hrál třetí francouzskou ligu, rok pak strávil v rezervě Olympique Marseille. Do Ligue 1 pronikl až s týmem Reims, kde strávil tři sezóny. Poslední ročník chytal za Stade Rennes, kde se mu dařilo natolik, že by jej to mohlo posunout až do brány týmu, který bude příští rok hrát Ligu mistrů.

Jasno o tom mají i bývalí brankáři Chelsea Mark Schwarzer a Petr Čech, momentálně sportoní ředitel klubu. "Kepa nezažil dobrou sezónu a Mendy je vhodným kandidátem pro to, aby jej nahradil. Petr Čech se za Mendyho přimlouvá a jeho příchod do Chelsea je dost pravděpodobný," naznačila australská legenda se zkušenostmi s Chelsea, Fulhamem, Leicesterem, Middlesbrough, Bradfordem, Kaiserlauternem a Dynamem Drážďany.