Pekhart: V repre byli i kluci, kteří góly nedávali ani v české lize. Nároďák je pro mě složité téma

Pekhart: V repre byli i kluci, kteří góly nedávali ani v české lize. Nároďák je pro mě složité téma

Protože je jednatřicetiletý forvard Tomáš Pekhart z Legie Varšava právě teď na čele střelecké tabulky Ekstraklasy, velmi často se setkává i s dotazy, proč má na kontě pořád "jen" 19 mezinárodních startů a už dlouho se ho národní mužstvo netýká...

"Reprezentace? Nejste jediný, kdo se mě na národní tým ptá. Je bezpředmětné se o tom bavit," uvedl pro magazín Gól vytáhlý útočník, jenž už okusil fotbal v Anglii, Německu, Řecku, Izraeli i Španělsku a aktuálně září u našich severních sousedů v Polsku.

Je naštvaný, že se na něj nedostalo ani v zářijovém srazu? "Nedostal jsem se ani mezi náhradníky. Nebyl jsem ale zklamaný. Nijak nad tím nepřemýšlím, nelámu si hlavu. Nemá cenu se tím zaobírat. V reprezentační pauze mi ale kvůli tomu volala spousta lidí," přiznal v interview pro gol.cz autor čtyřiadvaceti branek v české nejvyšší soutěži, kterou si zahrál za Slavii, Spartu i Jablonec.

Do budoucna by se však jeho status přeci jen mohl změnit. "Na nominační tiskové konferenci, ještě před utkáním se Slovenskem, se moje jméno probíralo. Trenér Šilhavý reagoval tak, že mě sleduje. Ale pak jsem v záložním mužstvu nebyl ani v náhradnících. Samozřejmě, kdybych se ve výběru objevil, byl bych rád. Ale určitě se kvůli tomu nehroutí svět. Už jsem v této pozici delší čas," ozřejmil na webu gol.cz Pekhart.

Že by se na něj dostalo v říjnu? "Jsem blíž Česku, dávám góly. Ale moje situace je stejná. V Řecku nebo v Izraeli jsem je střílel taky, nikdo o tom nevěděl. V reprezentaci byli i kluci, kteří branky nedávali ani v české lize. Národní tým je pro mě složité téma," uzavřel rodák ze Sušice, jehož slova nabídl magazín Gól.

Za Legii se ještě netrefil nikdo kromě Pekharta. Jak vypadá střelecká tabulka Ekstraklasy?