Když Hložek přesvědčí v Evropě, může jeho další krok vést do kterékoli z top tří lig, míní Jiránek

Když Hložek přesvědčí v Evropě, může jeho další krok vést do kterékoli z top tří lig, míní Jiránek

V roce 2020 zasáhl osmnáctiletý teenager Adam Hložek do osmnácti zápasů české ligy s bilancí šesti gólů a tří asistencí.

I když má podle specializovaného serveru transfermarkt.com tržní hodnotu 9 milionů eur, při případném budoucím přestupu ven za něj bude Sparta nepochybně inkasovat ještě více...

Pomoci k tomu může i základní skupina Evropské ligy, která čeká letenské "S" v průběhu podzimu a čerstvý reprezentant by u toho měl být v základní sestavě.

"Za poslední dobu tady takový hráč nebyl. Když přesvědčí v Evropě, může jeho další krok vést do kterékoli z top tří lig,“ pronesl Deníkem Sport citovaný jednačtyřicetiletý obránce Martin Jiránek.

Čím ho upoutal nejvíce? "Je hodně rychlý, dravý. Jde do toho každý zápas naplno. Vypadá to, jako by hrál ligu strašně dlouho, to se mi na něm strašně líbí,“ ocenil svěřence Václava Kotala defenzivní hráč, jenž si vyzkoušel fotbal v Rusku, Itálii i Anglii.

Hložka by už nechal i v reprezentačním áčku a Krejčího jednadvacítce by ho "půjčil" maximálně na evropský šampionát. "S Patrikem Schickem by to mohlo fungovat jako ve Spartě,“ zavěštil si nynější spoluhráč Tomáše Řepky v Červených Janovicích, jehož názor nabídl iSport.cz.

Ligový lídr Sparta má lepší útok než profesoři ze Slavie. A Trpišovský by se mohl v Edenu učit od basketbalistů