Procházka cení zdravý zlínský kolektiv: Všichni ofenzivní hráči jsou tu hodně šikovní, mají to v hlavách srovnané

Procházka cení zdravý zlínský kolektiv: Všichni ofenzivní hráči jsou tu hodně šikovní, mají to v hlavách srovnané

Šestatřicetiletý stoper Václav Procházka se na zlínské Letné stále ještě sžívá s novým týmem, ale protože nechyběl ani v jednom z dosavadních tří duelů nové ligové sezony, kouč Bohumil Páník s ním evidentně počítá.

"Je vidět, že kolektiv je zdravý, a kdokoliv nastoupí, pomůže,“ všiml si idnes.cz citovaný bývalý defenzivní hráč Plzně, Mladé Boleslavi či Baníku Ostrava, z něhož se do Baťova městu přesunul.

Velezkušený zadák oceňuje i pracovitost cizinců, což nebývá pravidlem. "Všichni ofenzivní hráči jsou tady hodně šikovní. Mají to v hlavách srovnané. Makají na tréninku, snaží se mluvit česky a zapojovat do kolektivu" doplnil na idnes.cz někdejší fotbalista tureckého Ankarasporu.

Když začal v prvním kole na lavičce náhradníků, Ševci duel prohráli. Jakmile se však objevil v základní sestavě a v tříčlenné formaci zaujal post levého středního obránce, vždy z toho byly tříbodové zisky.

"Nějaká okénka se vždycky objeví a musíme si to mezi sebou říct. Trenér na to reaguje a upozorňuje na chyby. Vždycky je na čem pracovat a co zlepšovat. Ještě jsme neudrželi čisté konto,“ upozornil exreprezentant.

Toho těší zlepšená produktivita. Na sedmi brankách jako nyní byl Zlín v minulé sezoně až po sedmi kolech. Zvýšené sebevědomí by mělo moravské mužstvo potvrdit jak v MOL Cupu na půdě Ústí nad Orlicí, tak 20. září na Spartě. "Po úvodní porážce od Slovácka nás všichni ujišťovali, že se nic neděje, že je spousta zápasů před námi, ať nevěšíme hlavy,“ uzavřel na portálu idnes.cz Procházka, jenž v defenzivní linii tvrdí muziku společně se Simerským, Buchtou, Matějovem i Cedidlou.

Slavia - Teplice, Sparta - Zlín, Bohemians - Plzeň, Jablonec v Dunajské Stredě, Bayern - Schalke a Chelsea - Liverpool

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.