Zíka děkoval Viktorii za profesionalitu a trpělivost, Ondrášek pochválil plzeňský stadion...

Zíka děkoval Viktorii za profesionalitu a trpělivost, Ondrášek pochválil plzeňský stadion...

To, co bylo anoncováno již v úvodu nového pracovního týdne, se dotáhlo v úterý, kdy Zdeněk Ondrášek konečně dorazil na západ Čech, kde podepsal nový tříletý kontrakt a v Doosan aréně bude nosit číslo 13.

Prsty v tom má agent Pavel Zíka. "Jednání byla náročná, chceme poděkovat panu Šádkovi a celé Viktorce za profesionalitu a trpělivost, díky které se vše dotáhlo do úspěšného konce. Věříme, že ze Zdeňkova angažmá ve Viktorce bude těžit i česká reprezentace," pronesl manažer.

Ve Štruncových sadech jsou s ofenzivním posílením spokojeni. "Zdeněk Ondrášek je nesmírně kvalitní hráč, který se dokázal prosadit v zahraničí. V Norsku, Polsku i naposledy v USA jednoznačně potvrdil roli kanonýra a je i členem národního týmu. Jeho příchodem rozšiřujeme naše možnosti v ofenzivě, jde o typologicky vhodného hráče a věřím, že se dokáže rychle adaptovat a bude velkým přínosem. Jednání o jeho příchodu byla poměrně složitá, nicméně jsem rád, že se vše podařilo uzavřít a můžeme Zdeňka představit jako hráče FC Viktoria Plzeň. Přeji mu, aby se mu u nás dařilo," doplnil na fcviktoria.cz generální manažer vicemistra Adolf Šádek.

Sám hráč se setká se svými novými spoluhráči poprvé ve středu. "Sice je zde trochu časový posun, ale to bude v pohodě. Nevidím v tom problém, budu připravený. Jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout a můžu být tady. Stadion je krásný, zažil jsem ho tady na podzim s reprezentací a už se samozřejmě těším, až poprvé vyběhnu na hřiště v dresu Viktorky," vzkázala na webu fcviktoria.cz "Kobra".

Jednatřicetiletý forvard by mohl debutovat v barvách Viktorie již v sobotu proti vršovickým Klokanům.

Když Hložek přesvědčí v Evropě, může jeho další krok vést do kterékoli z top tří lig, míní Jiránek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.