Smola se definitivně rozloučil s Baníkem. Kabinu bude sdílet s Droppou a Bačem

Smola se definitivně rozloučil s Baníkem. Kabinu bude sdílet s Droppou a Bačem

Luboš Kozel už před sezónou prozradil, že nepočítá s útočníkem Tomášem Smolou. Někdejší vytáhlý kanonýr Opavy si mezitím hledal nové angažmá a nyní už jej našel, Smola míří do Rumunska.

V jednatřiceti letech si tak Smola vyzkouší první zahraniční angažmá. V Česku si zahrál za Chomutov, Bohemians Praha a Ústí nad Labem v nižších soutěžích, do první ligy pronikl až s Opavou. Po své první sezóně mezi elitou vyměnil Opavu za nedaleký Baník Ostrava, po roce si ale Smola balí kufry a stěhuje se do Rumunska.

Pod trenéry Páníkem a Kozlem mu ale loňský ročník nevyšel, ve třiceti zápasech se trefil jen čtyřikrát, což je více než dvakrát méně oproti své prvoligové sezóně v Opavě. Nyní si Smola po ČFL, FNL a Fortuna lize vyzkouší i nejvyšší soutěž v Rumunsku, kde se dohodl na smlouvě s týmem Gaz Metan Medias.

"Rumunská strana splnila všechny naše finanční požadavky," zní z vedení Baníku. K podpisu smlouvy a přesunu hráče do Rumunska má dojít co nevidět. Kromě nového prostředí se ale může Smola těšit i na novou kabinu, ve které nebude z národnostního hlediska osamocen, za tento tým už totiž nastupuje Lukáš Droppa i Ondřej Bačo.