Brabce jsme trochu přibrzdili. Snad bude v příštím zápase zase v bývalé pohodě a formě, říká Guľa

Brabce jsme trochu přibrzdili. Snad bude v příštím zápase zase v bývalé pohodě a formě, říká Guľa

Ačkoliv je osmadvacetiletý stoper Jakub Brabec kapitánem Plzně, posledního ligového měření sil s Mladou Boleslaví se neúčastnil.

V Doosan aréně proseděl odchovanec Sparty a český reprezentant v jedné osobě celých 90 minut jen na lavičce náhradníků a hlavní trenér Adrian Guľa tak učinil záměrně...

"Samozřejmě že je specifické, když kapitán nejde do zápasu, ale nehledal bych v tom velké věci. Kuba je naším kapitánem, lídrem a úžasným hráčem, který mužstvo dlouhodobě táhl," připomněl důležitost ostříleného středního obránce slovenský odborník.

"V tomto zápase jsme však chtěli využít konkurenčního prostředí. Věřím, že i Kubovi to pomůže. Trochu jsme ho přibrzdili a doufám, že v příštím zápase bude zase v bývalé pohodě a formě," vysvětlil někdejší stratég Žiliny či slovenské jednadvacítky, z jehož slov vyplývá, že v sobotu v Ďolíčku proti domácím Klokanům by se mohl opět vrátit do sestavy.

Celá věc má ještě spojitost s nezvládnutým koncem srpna a třemi brankami od Alkmaru, respektive čtyřmi inkasovanými góly od Liberce. Šéf západočeské lavičky už by se však k dotyčným slabým chvilkám nerad vracel...

"To bylo na komplexnější debatu, do které bych se pouštěl nerad, stejně jako bych se nerad do minulosti. Pravdou je, že po takové situaci, jaká nastala po prohře v Liberci, jsme za dobu mého plzeňského působení ještě nebyli. Bylo tudíž důležité zachovat stabilní postoj, který je z hlediska mého i z hlediska klubu podstatný," zakončil šéf Kalvacha, Hrušky, Ondráška a spol.