Kolumbie má ve světě špatnou image, není tak nebezpečná, jak se říká, tvrdí Mosquera

Kolumbie má ve světě špatnou image, není tak nebezpečná, jak se říká, tvrdí Mosquera

Byť jsou součástí momentálně rozjeté liberecké družiny Júsúf i Rabušic, největším ofenzivním esem podještědské současnosti je třicetiletý kolumbijský záložník Jhon Mosquera, který přetavil úvodní tři kola Fortuna:ligy ve stejný počet přesných zásahů.

Když se v minulém měsíci rozhodl zamávat vršovickému Ďolíčku a přesunout se právě na stadion U Nisy, v metropoli onen úprk kvůli předchozí ústní dohodě rozdýchávali hodně dlouho...

"Kdyby takový podraz udělali v Kolumbii, asi by se po nich střílelo," nebral si servítky sportovní ředitel zelenobílých barev Miroslav Držmíšek.

Nynějšího svěřence kouče Pavla Hoftycha dotyčný ostrý slovník vykolejil. "Jsou to šílená slova, o Kolumbii nemluvil dobře. Nemyslím, že by se tam něco takového stalo, ale ani nikde jinde. Byl jsem volným hráčem. Nikdy jsem v mé zemi žádný problém neměl, a to jsem hrál v největších kolumbijských klubech. Myslím, že Kolumbie má ve světě špatnou image, ale není tak nebezpečná, jak se říká. Chci svou zemi reprezentovat co nejlépe a třeba lidé poupraví svůj názor na ni," uvedl na webu sport.cz rodák z Cali, které je proslulé vysokou kriminalitou i drogovým kartelem.

A co jeho nynější fazona? "Jsem šťastný, že se mi v Liberci daří. Chci si užívat kariéru, hrát co nejlépe a být důležitý pro klub a jeho hru," podotkl na sport.cz Mosquera, který dle svých slov předvedl proti Plzni jeden z jeho nejlepších výkonů v kariéře, ale v minulosti už takto několikrát zahrál.

Ve čtvrtek 17. září ho bude Slovan opět potřebovat v rámci druhého předkola Evropské ligy na půdě litevského mužstva FK Riteriai. "Mám velkou motivaci, evropské poháry jsem ještě nehrál," zakončil na sport.cz plejer, jenž v minulosti okusil Mistrovství světa klubů i Pohár osvoboditelů.

Rabušic před cestou do Vilniusu: Musíme si dát do hlavy, že si jedeme pro postup a nic jiného nás nezajímá