Jestli jsou Hložkovy výkony pro někoho málo, moc tomu nerozumím, říká Lafata

Jestli jsou Hložkovy výkony pro někoho málo, moc tomu nerozumím, říká Lafata

Pokud nebudeme počítat úlohu patrona mládežnické reprezentace, aktivity nejlepšího pohárového střelce sparťanské historie Davida Lafaty už jsou sice výhradně na jihu Čech, nicméně letenské "S" sleduje pořád velmi pečlivě.

To má podle jeho názoru to nejhorší už za sebou a vše je na dobré cestě. Osmatřicetiletý internacionál ocenil i nedávný velký obrat v Karviné, ve kterém měl prsty osmnáctiletý talent Adam Hložek.

"Své branky vyřešil fantasticky. Udělal vše naprosto správně a s ledovým klidem. Byl takovou třešničkou na výkonu celého mužstva. Je vidět, že když mančaft šlape, vylezou z něj individuality. Dřív jich měla Sparta hodně, ale neprezentovala se jako tým," citoval slova Lafaty server iSport.cz.

Bude už podle něj teenager pevnou součástí národního mužstva? "Líbila se mi repre obecně jako tým. Kluci nad Slováky dominovali a nebylo pochyb o tom, kdo vyhraje. Hložek do toho zapadl, jako kdyby vůbec nebyl nový hráč a jezdil s nimi na srazy vždycky. Samozřejmě se lépe naskakuje do fungujícího týmu a to je náš příklad. Na Adamovi nebylo znát, že by do reprezentace nepatřil. Myslím, že můžeme být rádi, že v Čechách takového fotbalistu máme. V cizině je běžné, že naskakují sedmnáctiletí kluci a nikdo je neshazuje a nepochybuje o nich. Jestli jsou Hložkovy výkony pro někoho málo, moc tomu nerozumím. Kdyby rozhodoval všechny zápasy, asi by ve Spartě už dávno nebyl. Ale je mu stále jen osmnáct let, druhým rokem hraje stabilně ligu, má přes padesát startů," připomněl na stránkách Deníku Sport mistr české ligy z roku 2014 a dvojnásobný vítěz domácího poháru.

S ofenzivní nadějí už se sice v metropoli nepotkal, ale už se na jeho prezentace těší v základní skupině Evropské ligy. "Na hřišti jsme spolu už nebyli, ale říkalo se, že v mládeži je velmi zajímavý kluk, který by se brzy mohl posunout. Adamova obrovská výhoda je, že od začátku, co je v áčku Sparty, má postavu jako dospělý chlap. To vám obrovsky pomůže. Přeju mu, aby zůstal zdravý. Protože to je jediná překážka, která jej asi může zastavit. Sparta nyní vypadá, že má hlavu i patu. Navíc bude hrát Evropskou ligu. Pokud bude Adam zdravý, může všem ukázat, co v něm je," uzavřel ve Sportu někdejší gólostroj Dynama či Jablonce, jenž strávil ve sparťanském prostředí pět let.

Ligový lídr Sparta má lepší útok než profesoři ze Slavie. A Trpišovský by se mohl v Edenu učit od basketbalistů