Dunajské Stredě se přezdívá "slovenský Ajax", má fanklub i v Budapešti a fandí jí půl milionu lidí

Dunajské Stredě se přezdívá "slovenský Ajax", má fanklub i v Budapešti a fandí jí půl milionu lidí

Jablonecký soubor odcestoval na půdu Dunajské Stredy již ve středu ráno a ve čtvrtek ho podle všeho bude v rámci druhého předkola Evropské ligy čekat velmi těžký střet.

Dunajská Streda je totiž jediným týmem slovenské nejvyšší soutěže, který dosud neztratil ani bod a to už je u našich východních sousedů odehráno šest kol.

Rozjetý soupeř severočeské družiny, jehož vlastní miliardář maďarského původu Oszkár Világi, jenž má prsty ve společnostech jako MOL či Slovnaft, vede soutěž s šestibodovým náskokem a přesvědčivým skóre 21:5.

V Dunajské Stredě mají vybudován nový tréninkový areál a přestavěn byl také stadion, který za normálních okolností pojme necelých 13 tisíc diváků.

"Chceme pracovat a vychovávat mladé fotbalisty, kteří budou úspěšní. Já mám radost a lidé mají radost. Máme například fanklub i v Budapešti, odkud jezdí na naše zápasy až tisíc lidí. Kolem sebe mám půl milionu lidí, kteří nám fandí," vyprávěl Világi.

Celek, který sází na mladou krev a protože má věkový necelých 23 let, přezdívá se mu "slovenský Ajax", obhajuje bronzovou pozici z minulé sezony.

K němu ho přivedl sedmapadesátiletý německý kouč Bernd Storck, jenž toho trenérsky zažil více než dost od maďarské reprezentace, přes realizační týmy Partizanu Bělehrad, Herthy, Wolfsburgu či Dortmundu.

"Každý trenér má svůj styl i tajemství. Moje filozofie je založená na držení míče. Nejdůležitější je, být dobře organizovaný a kontrolovat vývoj zápasu," doplnil ostřílený stratég.

Utkání, které bude jako hlavní rozhodčí řídit Marco Di Bello, začíná ve čtvrtek 17. září od 20:45 hodin v DAC Aréně v Dunajské Strede. Zápas přímým přenosem vysílá ČT Sport.

Smola se definitivně rozloučil s Baníkem. Kabinu bude sdílet s Droppou a Bačem