Až nezdravě početná marodka Zbrojovky? Srdce obrany by mohl spasit stoper ze Slovenska

Až nezdravě početná marodka Zbrojovky? Srdce obrany by mohl spasit stoper ze Slovenska

Postup mezi elitu byl vytouženou metou minulé sezóny. A jaké cíle to budou letos? Veškeré ambice docílit třeba středu tabulky by mohly doznat trhlin vinou poslepovaného kádru. Kouč Zbrojovky Miloslav Machálek totiž počítá své padlé bojovníky se zármutkem v obličej a přemýšlí, jak základní jedenáctku pro každý zápas vůbec poslepovat. Nejvíc jej pálí pata v srdci defenzivy, ale částečným řešením by mohlo být posílení slovenského stopera, pro kterého tuzemská nejvyšší soutěž není neznámá.

 Brno se hned v úvodu nové sezóny ocitlo v nezávidihodné situaci a po třech kolech má na svém kontě pouhý jeden bod. Ve středu defenzivní řady se pak může spolehnout jen na nepříliš zkušeného Jana Hlavicu, který navíc nastupuje s ochrannou maskou na obličeji. „S takovým úbytkem hráčů se setkávám poprvé. Zranění se množí, potřebujeme posílit,“ nechal se slyšet kouč, který podpořil snahu vedení přivést do kabiny čerstvou tvář.

Problém je však v tom, že při současné situaci na hráčském trhu způsobenou koronavirem se loví v transferových vodách jen stěží. Se sportovním manažerem Tomášem Požárem už narazili na několik zavřených dveří. „Situace kolem covidu je nejasná, nedivím se, že si kluby drží široké kádry,“ připouští Machálek, kterému by asi mnohem více než nákladné příchody pomohlo uzdravení pár tváří z marodky.

Současná situace v kádru Zbrojovky je s ohledem na start nové sezóny alarmující. Marodka tak čítá nejen brankáře Šustra, ale i obránce Dreksu, Šurala, Černína, Kryštůfka, Kotulu s Moravcem a záložníky Hladíka s Barišem. Dalším ligovým soupeřem bude v neděli Sigma Olomouc, která je skalpu Liberce a Bohemians hladová, ačkoliv lekci z produktivity ji udělalila pražšká Sparta.

Slavia - Teplice, Sparta - Zlín, Bohemians - Plzeň, Jablonec v Dunajské Stredě, Bayern - Schalke a Chelsea - Liverpool