Slovenský reprezentační útočník už s Daridou sdílet kabinu nebude, v Bundeslize ale zůstává

Slovenský reprezentační útočník už s Daridou sdílet kabinu nebude, v Bundeslize ale zůstává

Pětadvacetiletý slovenský legionář Ondrej Duda si v nové sezóně nezahraje ve stejných barvách jako Vladimír Darida. Po čtyřech letech v Hertě Berlín se rozhodl zkusit štěstí na jiné adrese, ale v Bundeslize nakonec setrvává. Až do roku 2024 se upsal celku z Kolína nad Rýnem.

Produkt mládežnické akademie v Košicích na sebe výrazně upozornil ještě v barvách polské Legie Varšava. I proto na něj v Berlíně v roce 2016 ukázali a neváhali uhradit částku ve výši necelých pěti milionů eur.

Duda měl v Berlíně platný kontrakt až do léta 2023, ale jaro strávil na hostování v Norwich City. Anglický klub se ale nedokázal udržet v Premier League, což zhatilo i možnost trvalého přestupu.

„Jsem velmi šťastný, že jsem právě tady. 1. FC Kolín a jeho fanoušky dobře znám z působení v Bundeslize. Je to pro mě obrovská výzva. V mém novém působišti se pokusím pomoci, jak to jen půjde,“ nechal se slyšet Duda, který za Herthu odehrál 71 zápasů a připsal si 16 branek a 17 asistencí.

Spokojen s novým angažmá ale není jen slovenský legionář, ale i obchodní ředitel celku z Kolína. „Ondrej je klasická desítka. V Bundeslize už ukázal, že dokáže nejen připravovat góly, ale i rozvlnit sítě. Umí zrychlit hru, má dobrý přehled o dění na hřišti. Splňuje požadavky, které jsme u nové tváře hledali,“ nechal se slyšet Horst Heldt.