Cítíme zdravou nervozitu, ale o megatlaku nemůže být řeč, hlásí Hoftych po přistání v Litvě

Cítíme zdravou nervozitu, ale o megatlaku nemůže být řeč, hlásí Hoftych po přistání v Litvě

Jeden z nejdůležitějších střetů Slovanu pro tento podzim se blíží. Hráči Liberce již opustili svou domovinu pod Ještědem a odletěli do Litvy, kde v rámci druhého předkola Evropské ligy změří síly s tamním Riteriaiem. Čtvrteční konfrontace nechává kouče Pavla Hoftycha v klidu, neboť jeho tým vykazuje zdravou nervozitu a chuť uspět. Pod tlakem a očekáváním však rozhodně není, i když postup by potěšil.

Slovan zatím v nové sezóně v rámci české nejvyšší soutěže registruje dvě výhry a jednu porážku. Výrazně obměněná sestava vůči té z minulé sezóny se již začíná sehrávat a do Litvy jede s cílem uspět.

„Myslím, že je důležitá kvalita s konkurencí a oboje teď máme. V týmu se sešlo hodně kvalitních fotbalistů, kteří bojují o svá místa. Euforii po posledních výsledcích krotit nemusíme, protože si každý hraje o své místo,“ prohlásil kouč Liberce pro klubové stránky severočeského celku.

Kvalitu soupeře by rozhodně nechtěl podceňovat, přestože se nejedná o příliš atraktivní adresu. „Litevská liga měla poslední dvě kola odloženy, ale v Riteriai působí hodně fyzicky dobře vybavených hráčů. Jejich soutěž je trochu víc pouštěná než ta naše soutěž, nepíská se každý souboj. Určitě budou zvyklí hrát tvrdě a důrazně. Nebezpečný je však každý soupeř, je i o to, co mu dovolíte vy. Cítíme zdravou nervozitu jako před každým zápasem, ale určitě ne přemotivovanost, nebo megatlak,“ dodal Hoftych.