Sešívanému táboru mává služebně nejstarší hráč, před Frydrychem je dobrodružství v polské Ekstraklase

Sešívanému táboru mává služebně nejstarší hráč, před Frydrychem je dobrodružství v polské Ekstraklase
OBSAHUJE VIDEO

Zkušený zadák Michal Frydrych se po pěti letech služeb loučí se Slavií a poprvé v kariéře si vyzkouší zahraniční angažmá.

Bývalý obránce Baníku Ostrava se stal součástí Ekstraklasy a s tamní Wislou Krakov se dohodl na tříleté smlouvě až do léta 2023.

"Když jsem do Slavie přicházel, tak jsem chtěl zažít klubové úspěchy. Ani ve snu mě nenapadlo, že vyhrajeme tři tituly, dva poháry a zahrajeme si Ligu mistrů. Zažil jsem tu spoustu vypjatých zápasů, obrovských emocí a krásných okamžiků, na které budu vzpomínat. Slavii budu navždy přát jenom to nejlepší," pronesl na webu slavia.cz třicetiletý fotbalista.

Důvodem změny trikotu je výraznější herní vytížení. "Odcházím z toho důvodu, že jsem už nějakou dobu patřil mezi náhradníky. Chybělo mi pravidelné herní vytížení a emoce ze zápasů, kde se rvete na hřišti za tým. Už mi to chybělo. Svou roli jsem ale přijal a jsem nesmírně rád, že jsem byl součástí všech týmů, které se tu sestavily,“ doplnil produktivní defenzivní specialista.

Ač ho Jindřich Trpišovský v poslední době až tak často nevyužíval, pro svého dnes již bývalého svěřence má jen slova chvály. "Frýďa je jeden z mála hráčů, který tu zbyl z doby předtím, než jsme sem přišli my. Ačkoliv poslední dobou nedostával už tolik prostoru, pro mě to byl nesmírně důležitý hráč. Bylo na něj vždy absolutní spolehnutí i ve vypjatých momentech. Když bylo potřeba, vždy svůj post skvěle zastal. Měl obrovské zkušenosti a mohli jsme se o něj opřít. Dostal tříletou nabídku ze zahraničí, navíc to bude mít blízko k rodišti. Měli jsme spolu dohodu, že když dostane zajímavou nabídku, tak mu nebudeme bránit odejít. Navíc mu v létě končila smlouva, dohodli jsme se tak na základě jeho přání. Já mu musím poděkovat za to, jak svoji roli plnil, nebyla vždy jednoduchá. Jsem rád, že tu zažil úspěchy, ubránil na Nou Campu Messiho, je toho hodně. Je to příklad pro ostatní hráče, rád bych mu poděkoval,“ uzavřel renomovaný sešívaný kouč na adresu velkého bojovníka.

Frydrych se přesunuje k našim severním sousedům po 137 soutěžních startech za vršovické "S", v nichž se mu podařilo nasbírat 20 branek a 7 asistencí.

Nejvyšší polská soutěž má za sebou úvodní tři kola a Wisla je bez výhry se dvěma remízami a jednou porážkou na průběžné dvanácté pozici.

To, zda bude debutovat již proti Wisle Plock, případněn až proti Górniku Zabrze, se teprve uvidí.