Jestli pánbůh dá, Slavia udělá na Kolářovi přestupový rekord mezi brankáři...

Jestli pánbůh dá, Slavia udělá na Kolářovi přestupový rekord mezi brankáři...

Důležitý sešívaný asistent Zdeněk Houštecký potvrdil nedávná slova šéfa slávistického představenstva Jaroslava Tvrdíka, že dostal realizační tým laso ze zahraničí a kdyby ho vzal, šlo by o neuvěřitelné miliony eur měsíčně.

"Zrovna jsme byli na soustředění v Marbelle a Lokomotiv Moskva, který o nás stál, tam shodou okolností také trénoval. Když jsme je sledovali, a to byla kvalita, samí reprezentanti, samí páni fotbalisti, přesto jsme si s Jindrou říkali: Buďme rádi, že jsme ve Slavii. Všechno není jen o penězích. Z Arábie přišly ještě lepší dvě nabídky, ale my jsme ještě mladí kluci, máme energii a chuť Slavii dále posouvat," uvedl na webu aktualne.cz osmačtyřicetiletý odborník.

Nynější angažmá ve Vršovicích si užívá, ale protože je realistou, tak ví, že jednou přijdou i horší časy a štáb okolo Jindřicha Trpišovského bude muset jít dál. "Ve srovnání s loňským doublem nám odešlo osm hráčů ze základní sestavy, ale daří se nám je nahrazovat a ten tým má pořád svou sílu. Když jsme kvůli karanténě v létě nestihli odehrát přípravná utkání, hráli kluci proti sobě a byla radost sledovat, jakou to mělo úroveň. Kolikrát se na tréninku do hry my trenéři tak zakoukáme, že i zapomeneme na čas. Nechci se nechat unášet, on zase přijde nějaký průser, dostanete pohlavek a zase nezbude než se s tím poprat a jít dál," pokračoval v interview pro aktualne.cz bývalý asistent Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec.

Otázkou času je také odchod brankářské jedničky Ondřeje Koláře (25), za něhož v posledním roce přistálo na slávistickém stole hned několik zahraničních nabídek. Ačkoliv se na transfermarkt.com uvádí jeho tržní cena 6 milionů eur (klub ho kupoval za částku o pět milonů eur menší), Houštecký tuší, že půjde o vyšší sumu. Už jen kvůli tomu, že má na Sinobo Stadium platný dlouhodobý kontrakt až do léta 2024.

"My jsme šťastní, že jsme v českých podmínkách dosáhli toho, čeho jsme dosáhli. Strašně nás těší pozorovat progres u hráčů, které jsme si vybrali. Před pár lety se nám smáli, že bereme do branky nějakého Koláře, ale ať se na mě nikdo nezlobí, jestli pánbůh dá, tak na něm Slavia udělá přestupový rekord mezi brankáři," zavěštil si na serveru aktualne.cz temperamentní trenér.

Ligový lídr Sparta má lepší útok než profesoři ze Slavie. A Trpišovský by se mohl v Edenu učit od basketbalistů