Slávistický asistent: Několikrát už jsem se kvůli Stanciuovi pohádal i v hospodě

Slávistický asistent: Několikrát už jsem se kvůli Stanciuovi pohádal i v hospodě

V nedávno započaté sezoně Fortuna:ligy zatím naskočil sedmadvacetiletý rumunský reprezentant Nicolae Stanciu do všech třech duelů svého mužstva a během 246 poskytnutých minut se mu zatím skórovat nepodařilo a zatím je na jedné gólové asistenci.

Zdeněk Houštecký, jenž v realizačním týmu úřadujícího šampiona z Edenu sekunduje Jindřichu Trpišovskému, potvrdil, že exsparťan zamířil do Vršovic i díky charakterové stránce, k níž nemá výtky. A i kvůli pohodové atmosféře v kabině je přesvědčen o tom, že svoje čísla postupně zvedne, stejně jako v minulém ročníku, kdy se z něj stal nejlepší asistent celé soutěže.

"Hodně to sledujeme. V případě Nica Stancia jsme věděli, že jde o fantastického fotbalistu. Ale jaký je to člověk, to jsme diskutovali s Davidem Hovorkou a dalšími hráči, kteří ho znali ze Sparty. Dali nám referenci, že je to výborný kluk, až pak jsme ho dělali. Vědí, jaké nároky na hráče máme, že musejí mít rádi fotbal a být pracovití. A teď vidíte, jak se Nico změnil, Slavii bere jako svoji rodinu a je na něm vidět, jak je tady šťastný. A nejsou to jen plky," upozornil v interview pro aktualne.cz slávistický asistent.

Protože špílmachr s minulostí v Anderlechtu či FCSB prošel klubem, jakým prošel, na druhé straně řeky to nejprve neměl zrovna jednoduché...

"Nico to měl strašně těžké. Spousta věcí, která se o něm napsala, není pravda. Několikrát už jsem se kvůli němu pohádal i v hospodě, kam občas zajdu. V Saúdské Arábii přišel o spoustu peněz, aby mohl jít do Slavie. A to tady nemá žádnou prémiovou smlouvu, je na úrovni nejlepších hráčů. Navíc je to skvělý kluk, nikdy jsme s ním neměli nejmenší problém. Možná jen ten, že toho dává do tréninků někdy až moc, kolikrát ho až musíme brzdit, aby nebyl unavený. Jeho a Coufala, to je taky takový cvok, co by furt jen trénoval," zmínil reprezentačního beka Houštecký, jehož názor nabídl portál aktualne.cz.

Sešívanému táboru mává služebně nejstarší hráč, před Frydrychem je dobrodružství v polské Ekstraklase