Bayern vyslyšel Thiagovo přání vyzkoušet si před koncem kariéry ještě něco nového...

Bayern vyslyšel Thiagovo přání vyzkoušet si před koncem kariéry ještě něco nového...

Ostřílený křídelník Thiago Alcantara (29) se po sedmi letech a několika velkých trofejích dočkal dalšího velkého přestupu.

Bayern Mnichov totiž exbarcelonský štírek mění za FC Liverpool, s nímž si plácl na čtyřleté smlouvě a který za něj pošle do Německa 20 milionů eur, čili přibližně 585 milionů korun.

Výsledná suma by ještě mohla povyskočit o pět milionů eur výše a to v případě, že by se mu podařilo dosáhnout některé z předem dohodnutých cílů.

"Byla radost s ním pracovat. Thiago je obrovský profesionál a skvělá osobnost, gratuluju panu Kloppovi, získává úžasného hráče a ještě lepšího člověka," vyzdvihl čerstvou akvizici vítěze Premier League kouč Hans-Dieter Flick.

"Mohu potvrdit, že jsme se na obchodu s Liverpoolem skutečně domluvili. Bylo to Thiagovo velké přání, vyzkoušet před koncem kariéry ještě něco nového," pronesl předseda úřadujícího vítěze Ligy mistrů z Allianz Areny Karl-Heinz Rummenigge.

Dvojnásobný mistr Evropy do 21 let s devětatřiceti mezinárodními starty za Španělsko, jehož otcem je brazilský mistr světa z roku 1994 Mazinho, je druhou letní posilou Reds. Před ním dorazil do města Beatles Kostas Tsimikas, jenž tak učinil z Olympiakosu Pireus.

A kdy by mohlo dojít na ostrovní debut? Teoreticky již 20. září na Stamford Bridge proti Chelsea, ale reálnější varianta je Ligový pohár s Lincolnem City, který se odehraje o čtyři dny později.

Slavia - Teplice, Sparta - Zlín, Bohemians - Plzeň, Jablonec v Dunajské Stredě, Bayern - Schalke a Chelsea - Liverpool