Vukadinovič: V Karviné se fotbal moc nehrál, Teplice mají úplně jiný tým, jsem rád, že to vyšlo

Vukadinovič: V Karviné se fotbal moc nehrál, Teplice mají úplně jiný tým, jsem rád, že to vyšlo

Nová tvář Teplic Vukadin Vukadinovič neměl poslední rok a půl úplně ideální. Spartu bere jako výbornou zkušenost, jenže na následné angažmá v Turecku by chtěl nejraději zapomenout. V Karviné hrál poprvé o záchranu a dobré to taky nebylo.

Vukadinovič bude nastupovat s číslem 40. „Nemám k tomu číslu vůbec žádný vztah. Čísla, která jsem dříve nosil, jsou obsazená. Tak jsem si řekl, že si vezmu něco jiného, co je volné,“ uvedl pro klubový web devětadvacetiletý Srb.

Teplice si hned oblíbil. „Zaprvé jsem hlavně hrozně rád, že to vyšlo. Nemyslím si, že jsou Teplice týmem, který by měl hrát dole. Jsem v Česku už nějaký pátek, proto vím, že je to dobrý klub. Je tu spousta dobrých hráčů, krásný stadion, zázemí. Vše je super. Určitě tým patří výše. Věřím, že to tu bude lepší než v Karviné, kde se bojovalo o záchranu,“ pokračoval.

V Karviné se říkalo, že Vukadinovič na tom byl špatně s fyzičkou. „Bylo to tak. Před tím jsem trénoval v béčku Sparty, to nebylo ideální. A pak přišlo to zranění. Táhlo se to se mnou celý podzim. Celkově mi to tam ale nesedlo. Hra tam byla založená hlavně na defenzivě, fotbal se moc nehrál. Bylo to nevydařené angažmá,“ poukázal na své předchozí angažmá.

Teplice jsou u nás jeho pátým ligovým klubem. „Sparta byla výborná zkušenost, tu jen tak někdo neodmítne. Ale to Turecko potom. To bylo nevydařené angažmá. Nechal jsem si od některých lidí namluvit, že to bude dobrý krok. A pak Karviná. Tam to bylo poprvé, co jsem hrál o záchranu. A nebylo to dobré. Věřím, že tady se to opakovat nebude,“ dodal.